Považany 5.6.2022

logo_liga_mladeze

Znovu výnimočný deň!  Nielen priam ukážkovým počasím, krásnou panenskou prírodou, ale aj množstvom detí s ich rodičmi, ktorí sa rozhodli znovu stráviť pekný deň v prírode. Pripravené ceny vítali účastníkov.

povazan_01 V dohodnutý čas sa všetci stretli pri prezentácií. Tí, ktorí tu boli po prvý krát prišli s chuťou a odhodlaním vyskúšať si svoje rybárske zručnosti, loviť rybky a prípadne získať niektorú z pripravených cien!

povazan_13Všetci prihlásení pretekári boli presný a tak sa mohli Pán Turovský a pán Korec s radosťou vrhnúť na potrebné základné informácie o technických obmedzenia, pomoci rodičov, časový priebeh  atď…

povazan_02povazan_03Nasledovalo losovanie. Tobiasovi som vybral flek č. 18 ale vylosoval 17.  Pomýlil sa len o 1 číslo. Nie zlé miesto, len trošku strmší breh. Aspoň som ho sledoval z nadhľadu a mal som zároveň prehľad aj o súperoch. Slnko pražilo ako divé a tušil som, že to bude trochu aj o fyzičke mladých.

povazan_06povazan_04Bolo potrebné dodržiavať pitný režim. Netajím sa tým, že som mu pripravil 2 druhy krmiva. Jedno belicové a druhé ploticové s pomerne veľkým obsahom mletého konope. Fungovali obe.

vyber_pov_03Po úvodnom kŕmení jedným aj druhým krmivom som myslel, že sa Tobias pekne rozbehne a beličky začnú lietať vzduchom. Ale vybral si začiatočnícku daň. Prvý hod lapil sieťku! Druhý  hod pri záseku strhol udicu a systém, ktorý som mu na túto vodu špeciálne vymyslel zostal v jednom veľkom chuchvalci na špice prútu. Neostávalo len znovu vysvetlovať a dookola pripomínať ako sekať, ako zdolávať, a čo najrýchlejšie zbaviť háčika metajúcu sa beličku!

povazan_09Bežný úlovok!

Ale ako sa vraví – opakovanie je matka múdrosti. Napichovanie kosťáka bola pre Tobiasa dosť stresujúca činnosť. Aj keď sa počas troch hodín preteku podstatne zlepšil, priznám sa, že som v duchu očakával v lepší úlovok. Bola to škola aj pre mňa – ako do budúcna pristupovať k praktickým ukážkam na „tréningoch“ /krúžkoch/  a na čo sa zamerať na zlepšenie techniky a čo škrtnúť s množstva spôsobov nesprávneho napichovania kosťáka, ktoré Tobias pri veľkej snahe predvádzal.

povazan_07povazan_08Komisia precízne zvážila úlovky pod dohľadom všetkých účastníkov. Poniektorí tlačili pomyselnú ručičku váh na dosiahnutie väčšej váhy.

povazan_15Bežný úlovok bol okolo kila, lepší do 2 a s bonusovým lieňom, ktorého mali dve pretekárky cez 2 kilá, to už bolo na bedňu! Tentokrát to nebolo o kapríkoch, ktorý rozhodli v Cíferi, ale o zručnosti a precíznom love drobnej rybky! + bonusová ryka.

povazan_10povazan_11Vyhodnotenie prebehlo úplne v pohode a drobný pohárik na pamiatku tohto lovu dostal každý zúčastnený pretekár. Prvý traja mali už trochu väčšie poháre.

povazan_12Záverečná spoločná fotografia z poriadateľmi bola len posledným bombónikom a bodkou za pekným podujatím pre deti.

vyber_pov_02Obaja sme to prežili a Tobias s pekným 4. miestom a pohárikom na pamiatku, ktorý získal ozaj zaslúžene!

Preteky organizované na podporu LRU plávaná už začínajú mať medzi deťmi svoju kvalitu a už sa tešia na ďalšie kolo, ktoré by malo byť pri Topoľčanoch.

Ešte raz veľká VĎAKA organizátorom za výber vody, organizáciu podujatia i zabezpečenie cien pre malých pretekárov

***

Ardan

!