O čom je vlastne táto liga?!“

mladez_cif_01Západoslovenská liga mládeže je seriálový pretek v love rýb udicou na plávanú. Je určená pre deti do 15 rokov na podchytenie záujmu o športový rybolov v disciplíne LRU – plávaná. Deti pretekajú v dvoch vekových kategóriách U10 a U15. Liga má päť samostatných kôl. Posledným piatym kolom budú Majstrovstvá kraja v LRU plávaná.

mladez_cif_02Západoslovenskej ligy sa môžu zúčastniť deti z akejkoľvek OZ SRZ a aj deti, ktoré nie sú členmi SRZ.

mladez_cif_02aÚvodný pretek v love rýb udicou na plávanú sa konal pod záštitou KLUB LRU Trnava o.z., MsO SRZ Trnava o. z.  a DRK Trnava
8.5.2022 na VN Cífer. Domáci hospodár pán Gross nám pripravil nielen príjemné čisté a zaujímavé prostredie, ktoré mladých rybárov zaujalo, ale aj záverečné pohostenie.

mladez_cif_03aPri peknom počasí a v komornej atmosfére prebehla prezentácia, povinné úvodné informácie a samotné losovanie mladých pretekárov, ktorí sa už nevedeli dočkať čím ich prekvapí táto plytká mini voda. Ja som typoval skôr pekných pleskáčov a drobnejšiu rybu. Ale vtom som sa trošku pomýlil v odhade.

mladez_cif_05mladez_cif_09Za Trnavu sa na tento svoj prvý pretek prihlásili 2 členovia DRK Trnava – Tobias Šajbidor  a Sebastián Živkovič. Obaja v Kategórii do 15 rokov. Nakoľko na podobných pretekoch ešte neboli, tak som ich vyzbrojil do boja novými bičmi o dĺžke 6m. Vyrobil systémy s plavákom / niekoľko pre každého…/ , nejaké prúty si priniesli aj svoje.

Prebehol aj klasický rituál s kontrolu pripravených návnad a nástrah. Túto zábavku si hlavný rozhodca – Peter Mišo spolu s Marekom Machačom nenechali ujsť a snažili sa vtipnýn spôsobom ozrejmiť začiatočníkom túto dôležitú časť pretekov. Potom už nastal samotný pretek. Tobiasovi úvodné kŕmenie veľmi nešlo a poriadne ho rozhádzal. Aj sa trafiť 6 metrovým bičom na potrebné miesto bol často problém, ale nejaké rybky polapal. Sebastián mal trochu istejšiu ruku a to sa nakoniec prejavilo aj v počte zaseknutých a zdolaných rýb.

mladez_cif_07Bolo príjemné sledovať celý breh posiaty malými pretekármi, ako švihajú bičmi a tešia sa s každého úlovku. Prvá hodina bola v znamení pleskáčov. Potom zacítili kvalitné kŕmenie Cíferský kapríci a preverili kvalitu pripravených udíc. Ja som začal nestíhať opravovať zničené udice a za  pár minút som už musel šahať do mojej pohotovostnej tašky! Opravovať a opravovať! Ale chlapci nakoniec aj pekných kapríkov zdolali.

mladez_cif_08mladez_cif_12Váženia im ukázali – Sebastián 5 815 gramov a Tobias 3 240 gramov. Na prvé preteky úplne super. Musím ich pochváliť – poslúchali na slovo a tie moje neustále pripomienky nakoniec ustáli v pohode!

mladez_cif_13mladez_cif_14Tobias s pekným kapríkom.

mladez_cif_15Vyhlásenie výsledkov prebehlo pomerne plynule, každý zo zúčastnených dostal nejakú tú cenu a prvý traja z každej kategórie aj Víťazný pohár, ktorý im bude pripomínať dúfam tento vydarený deň strávený s rovesníkmi pri rybačke.

mladez_cif_17Čakanie na spracovanie výsledkov a pripravenie cien prebehlo pri konzumácii super gulášika pripraveného domácim hospodárom.

mladez_cif_16Ako organizátori sme dúfam nesklamali. Pán Korec zohnal toľko cien, že poniektorí mali problém si ich aj odniesť. Toto podujatie organizované na podporu  športového rybolovu podporili pán Nagy výrobca kŕmitkových zmesí z firmy RYPOMIX a pán Vagyovský z firmy VAĎO – distribútor živých návnad a dodávateľ rybárskych potrieb. Obom patrí moje poďakovanie v mene všetkých zúčastnených.

mladez_cif_18Dúfam, že aspoň takto si zalapajú všetci na ďalšom podujatí v Považanoch 5.6.2022

Podrobnejšie výsledky, fotografie z podujatia si môžete nájsť na

Facebookovej skupine:  Západoslovenská LIGA MlÁDEŽE LRU-P

Ardan , riaditeľ preteku