Medzi tri potoky, ktoré skupinka ichtyológov v tento deň skúmala bola aj Trnávka- súčasť revíru Dudváh. V dostatočnom časovom predstihu sa ohlásili – zariadil som si veci tak, aby som takejto činnosti trochu pozrel pod pokrievku a na prsty profesionálom zaoberajúcim sa aj našimi rybkami!

trn_01Po jarnom vypustení kalu s čističky, ktorý riadne prevetal túto vodu som bol zvedavý ako sa táto voda spamätala. Skupinka na odlov si vybrala presne 100 metrový úsek nad dolnou výpusťou s čističky.

trn_02trn_03Voda po posledných dažďoch sa vyčistila a aj nánosy bahna boli odstránené ( alebo presunuté ďalej).

trn_04100 metrový úsek lovci zvládli za chvíľu a prvý a zároveň aj posledný kýblik s rybkami bol na brehu.

trn_08trn_06trn_07Všetko bolo zrátané, zmerané a odvážené.

Najviac boli zastúpený karásci – aj závojnatá forma,  potom malé jalce hlavaté, dvaja 5 cm kapríci a nejaká jedna lopatka dúhová.

trn_09Bol urobené aj meranie obsahu kyslíka O2 -3,74, teplota vody bola 16,7°C, pH-7,65 . Potom pobalili a presúvali sa na ďalšiu vodu kdesi pri Veselom.

Môj osobný dojem – Ak by som mal porovnať rybiu obsádku povedzme s úsekom potoku Parná nad Hrnčiarovcami tak je to ozaj bieda. Tých pár rybičiek a vychudnutých karáskov je ozaj málo na to, aby sa tento úsek potoka dal nazvať honosným názvom “rybársky revír!

Ardan – rybársky hospodár