Emilo_029.11.2014 o 14,00 sme sa stretli na VN, aby sme si spoločne uctili nášho kolegu rybára spolu s pozostalými. Manželka splnila jeho posledné želanie a vysypala popol pamiatka_06na miesta, kde strávil posledné roky.

Zopár slov za našu organizáciu predniesol pred malým smútočným  zhromaždením pán Kalapoš . Všetci zúčastnení jeho úprimné slová precítili a uvideli pred sebou kamaráta ktorého náhle stratili. Emilove obľúbené miesto bude ešte dlho pripomínať krížik a zapálené sviečky.  Nám však spomienky na tohto človeka, prežité spoločné chvíle nevymiznú ani počas ďalších rokov počas ktorých budeme loviť  tejto vodnej nádrži.

Slová pána Dobrovodského: Dňa 24.10.2014 nás navždy opustil dlhoročný člen a zároveň dobrý kamarát Emil Miškále. Legenda vodnej nádrže Dolné Dubové, kde sa nachádzal takmer nepretržite a mal tu vybudovaný svoj druhý domov.
Dolné Dubové poznal ako svoju dlaň, staral sa o priehradu, dohliadal na ňu, rozprával sa s rybármi a pomáhal im, a nakoniec tu našiel i svoj koniec. Budem si ho pamätať ako pracanta, ktorý bol vždy ochotný priložiť ruku k dielu, ktorý vždy a neúnavne venoval svoj čas a energiu v prospech rýb a rybárstva a ktorý rybárstvo nadovšetko miloval.

Emilko ďakujeme za všetko, čo si vykonal pre našu organizáciu a ako príkladne Dolné Dubové pod tvojim dozorom vyzeralo.

Petrov zdar a nech ti tam hore stále berú…

pamiatka_03pamiatka_04pamiatka_01

*  *  *  *