Správa o činnosti pretekárskych družstiev reprezentujúcich MsO SRZ Trnava za rok 2015.

Našu organizáciu v športovom rybolove reprezentovalo v postupových súťažiach 5 družstiev:
dve družstvá v divízii LRU- mucha, jedno v divízii LRU prívlač,         jedno v 2. lige prívlač a jedno v 2. lige v LRU plávaná.
LRU – Mucha:
Tak, ako je v posledných rokoch už dobrým zvykom, v „A“ divízii LRU Mucha bojovali za Trnavské farby  hneď 2 tímy: Trnava ,,A” vedená Petrom Zbyvateľom a Trnava ,,B” pod vedením Mária Žiaka.

Revíry jarného aj jesenného kola –Rajčianka v Žiline či Hron v Banskej Bystrici sú našim muškárom viac či menej známe, a tak po výborných výsledkoch z roku 2014 vládlo pred štartom súťaže v oboch tímoch odhodlanie pobiť sa o dobrý výsledok.
Že to nebude ľahké, odhalila hneď jar na Rajčianke , kde sa na nespolupracujúcej  rybe vytrápila predovšetkým Trnava A. Po 10. mieste jej zostala pred  jeseňou aspoň ambícia  posunúť sa v tabuľke nahor.  Lenže po krádeži časti výbavy počas prvého dňa jesenného kola, propagovali nešťastní členovia družstva našu mestskú organizáciu viac na miestnej policajnej stanici ako na vode. Celkové 11. miesto bolo toho logickým vyústením.
O poznanie lepšie v roku 2015 bolo družstvo Trnava B, ktoré viacmenej vyrovnanými výkonmi počas jari i jesene obsadilo v celkovom účtovaní 8. miesto v konkurencii 12 vyrovnaných tímov.
Hoci sa tentoraz žiadne medailové umiestnenia nekonali, Trnava zanecháva v súťaži dlhodobo sympatický dojem a napriek úzkemu kádru muškárov v našich končinách   má perspektívu svoje výkony stále zlepšovať.
***
LRU – Prívlač:
V roku 2015 pôsobilo družstvo Trnava A v 2. Lige LRU-prívlač v tomto zložení:
Michal Nič (kapitán), Milan Popovič, Aleš Ardan, Miroslav Gajarský, Tomáš Dobrovodský, Peter Václavek a Branislav Podhorský
V tímovej súťaže sme absolvovali nasledovné preteky:
29.-31.5. Námestovo – Studený potok
Družstvo skončilo na delenom 4. mieste so súčtom umiestnení 46,5.
27.-28.6. Šurany – rieka Nitra
V Šuranoch skončili rovnako štvrtí a priebežne po dvoch pretekoch sa držali na 4. mieste.
15.-16.8. Nové Mesto n. Váhom – Váh
Štvorka bola osudnou i na tomto preteku, síce iba 1,5 boda za 3.miestom a na postup chýbalo len 2,5 boda:
MsO SRZ    súčet umiest- není     Body spolu    Ryby spolu    Konečné poradie
Námestovo    119,5     320,4    304    1
Zvolen              129        289,1     302    2
Košice A           130       320,4    313     3
Trnava A          131,5    300,6    252    4

Individuálne preteky:
Prešovský jalec – rieka Torysa:
3. Michal Nič, 13. Milan Popovič
Celoročný rebríček jednotlivcov v 2. lige:
M. Nič 2.miesto,  M. Gajarský 8.miesto
***
LRU – Plávaná:
Plavačkári v zložení Peter Ardan, Peter Pilát, Andrej Rímeš, Peter Mišo, Martin Lipka a Ladislav Vrábel našu organizáciu reprezentovali v 2. lige pod vedením Petra Rímeša.
Jarné kolá postupovej súťaže sa konali na VN Jatov, kde sme po dvoch dňoch skončili na 3. mieste. Na jeseň sme vycestovali do neďalekej Nitry,  kde sme si výbornými výsledkami vybojovali celkové 2. miesto a tým sme si zabezpečili postup do 1. ligy.
Naši pretekári sa zúčastňovali aj pohárových pretekov. Najlepšie výsledky dosiahli Peter Pilát spolu s Martinom Lipkom, ktorí sa stali víťazmi trnavského pohára a Andrej Rímeš ktorý si odniesol víťazstvo z Nitry.
V  mládežníckych súťažiach sme mali dvoch reprezentantov:
Gabriel Vajsábel v lige U14 skončil na 2. mieste
Andrej Rímeš v lige U23 skončil na 3. mieste
Tak, ako každoročne plavačkári združení v Klube LRU Trnava v spolupráci s MsO SRZ Trnava sa venovali mládeži, pre ktorú opäť pripravili zaujímavé akcie s bohatým programom a samozrejme peknými cenami. Taktiež sme tieto akcie obohatili účasťou popredných osobností športového rybolovu. Mrzí ma iba skutočnosť, že niektoré naše plánované aktivity museli byť pre malý záujem zrušené.
Na záver by som chcel poďakovať všetkým sponzorom našich akcií, ktoré sú  organizované hlavne pre deti a mládež .

Ďakujem za pozornosť!

Peter Rímeš