V polovičke januára sme s Mišom mali už poriadny rybársky hysák. Rozhodli sme sa pre rázny krok a túto chorobu vyliečiť lovom na dierkach na lade jazera v Červeníku. Ja osobne som tento spôsob lovu vídaval len na videách na yutube a na televíznom kanály Fischink and Hanting a tak som mal moju životnú premiéru. Ozaj silná zima vytvorila pre mňa s priateľom ideálne podmienky. Pevnosť ľadu sme poriadne preverili – záťaž 250 kg ma meter štvorcový ľad hravo vydržal a tak sme si s plnou dôverou našej bezpečnosti ráno o 8,00 vyrúbali sekerou dierky, vyrobili montáže, odmerali vodu a poslali do ľadovej vody na prieskum za rebro napichnutých kosťákov.

dierky_09Prvé jemnučké zábery nenechali na seba dlho čakať a po piatich minútach som si konečne zasmradil ruky rybacou vôňou – prťavým pleskáčom. Malo to šupiny – tak to bola ryba. Zapili sme úlovok kávou s termosky a čakali na záber pstruha dúhového, z ktorého sme si podľa pravidiel domácich mohli 2 ks ponechať.

dierky_03Postupne prichádzali naši ďalší kamaráti a behom hodinky sa nás nazbierala pekná kôpka. Aleš s Mirom a Martin so synom tiež neodolali a prišli dierkovať!

dierky_01Najskôr som si myslel, že rúbanie do ľadu bude ryby poriadne stresovať, Ale keď postupne prichádzali noví rybári a sekerou rúbali 10 metrov odo mňa novú dierku – počas tejto činnosti som mal zábery a dokonca som ulovil aj prvého pstruha.

dierky_04Po chvíli ulovil svojho dúhaka aj Peter!

dierky_05Bezvetrie a slniečko urobilo super atmosféru a podchvíľou niekto ďalší s výkrikom- mám ju – vytiahol z dierky pleskáčika. Všetci boli rovnako veľký – akoby z jedného hniezda. Postupne sme sa zdokonalili v jemnej prezentácii nástrahy, kŕmení a dráždení rýb. Dôležitá bola aj vzdialenosť nástrahy odo dna i veľkosť a farba háčika. Sediac spolu v úzkom kruhu sme predebatovali za celý deň rôzne témy a hlavne čo tento rok podnikneme.

dierky_06

dierky_07Atmosféru v pozadí dopĺňali zvuky motorových píl – to sa firma Sports snažila o vyhotovenie akéhosi ľadového kolotoča. Pri tejto činnosti strávili nejaké dve hodinky a nakoniec sa im dielo podarilo. Určite to všetko uvidíte v najbližšom diele rybárskej televízie – všetko dokumentoval Heler aj pomocou drona.

dierky_08Peter zapol nejakú väčšiu rybu a opatrne s ňou nejakých 5 minút cvičil.  Zbehla sa okolo neho kopa ľudí, až som mal strach či to ľad vydrží!.

dierky_10Aleš mu asistoval a bol ochotný strčiť ruky do ľadovej vody a vybrať na svetlo pekného kapríka!

dierky_11Krásna ryba. Aj keď nemala mieru, všetkým na okolo vyčarila úsmev na zmrznutých tvárach.

dierky_12Postupne k večeru sa schladzovalo a aj rybky prestávali spolupracovať. Pekný deň vytiahol na korčule množstvo domácich. Zacítil som vôňu vareného vína – to správny podnikateľ postavil kotlík na brehu. O zákazníkov nemal núdzu. S pohárom vareného vínka sme  na záver vyhodnotili dnešný úlovok. Ja som mal tak zo 25 pleskáčikov+1 beličku +2 pstruhov. Peter zo 10 pleskáčikov + 1 pstruha + 1 kapríka. Ostatní rybári boli na tom podobne. Deň pred nami tu ulovili aj nejakého jesetera, štuky a pekných pstruhov. Ale ani náš úlovok nebol až taký márny. Splnil však tú najdôležitejšiu funkciu. Mal silný liečebný účinok a svoju prvú rybačku v roku 2017 sme si ako celá partia poriadne užili.

Ak to počasie dovolí určite si ešte jednu takúto zdravotnú rybačku zopakujeme.!

S perfektnou rybačkou sa s vami podelil  – Ardan

**