Už tradične sa spájajú tieto tri organizácie – občianske združenia, ktoré majú v predmete svojej činnosti ochranu životného prostredia. Každý rok sa snažia o spoločnú akciu a ich cieľom bolo vyčistenie  prímestskej rekreačnej oblasti Kamenný mlyn.

logo_Lepsia_TrnavaLogo_TBMLogo_MsOSRZTrnava

V sobotu 7. októbra sa všetci účastníci zišli pri splave a snažili sa čo najviac odpadu zanechaného po kríkoch, brehu Parnej od Kamenáča až po cestný most Parnasu odstrániťť.

brigada_kamenac_07

brigada_kamenac_05Pán Grman sa snažil získať a zorganizovať určitý počet brigádnikov na oficiálne dopredu ohlásenú brigádu aj za MsO SRZ Trnava. Dopredu sa mu sľúbilo 7 záujemcov, ale keď prišlo premeniť sľub v daný deň na realitu prišli len 2. /slovom dvaja!/  Je smutné, ako málo záleží našim rybárom na čistote a vytvorení príjemného  prostredia na našich lovných revíroch.brigada_kamenac_08

brigada_kamenac_01Množstvo nazbieraného odpadu svedčí o kultúre niektorých našich spoluobčanov. Podobná hromada je aj na druhej strane pri bráne záhradkárskej osady Trojuholník. Ťažko si predstaviť tú hromadu zo všetkých našich revírov – keď dve takéto hromady sú len z z určitej časti jedného revíru.

Parna_brigada10Niekoľko krát do roka sa aj ja takto vrátim domov z  rybačky s takýmito dvomi krásavcami. Akurát že ich nezapisujem do úlovkového lístka!

brigada_kamenac_11Snáď sa raz dočkáme aj takejto krásy na našich vodách!  Záber je z pretekov na VN Tajch v Novej Bani. Na brehu som nenašiel ani špaka!

Ešte raz veľká vďaka všetkým zúčastneným brigádnikom, ktorí dokážu obetovať svoj čas pre zlepšenie nášho životného prostredia!

Ardan