MsO SRZ Trnava ako akcionár akciovej spoločnosti Slovryb sme boli pozvaní a zúčastnili sme sa už v poradí 4. dňa akciovej spoločnosti. V sobotu 7.10.2017 sme sa v zložení Vlado Čerešňák ako hovorca za MsO SRZ Trnava a pretekárske družstvo v zložení Peter Ardan, Peter Mišo a Aleš Ardan dopravili na miesto činu. Vodná nádrž nás privítala v plnej kráse. Bol pekný jesenný, no poriadne veterný a chladný deň.

akcionar_0232 rybárskych organizácií z celého Slovenska vypravilo na toto podujatie svojich zástupcov, aby si nielen poriadne zasúťažili o pohár a pripravené ceny v rybárskych pretekoch, ale hlavne dozvedeli sa čo to o akciovej spoločnosti. Zároveň tu bol dostatočný  časový priestor na debaty, výmeny skúseností, či prediskutovanie pripomienok k novému zákonu o rybárstve. Problematík bolo dosť a tak čas príprav k samotnému zahájeniu dňa, losovaniu stanovíš a presun na miesta lovu prebehlo veľmi rýchlo.

akcionar_03Dobre padol horúci gulášik a niečo na zahriatie.

akcionar_11Slávnostné zahájenie a podstatné informácie o zmenách hodnotenia ulovených rýb informácie

akcionar_04Vylosoval som úplný kraj pretekárskeho poľa č. 32.  Nebol som za lós veľmi pochválený – všetci sme si predstavovali čosi celkom iné. Ale čo už. Popasovali sme sa čestne s dosť ťažkými podmienkami. Na 15 metov bolo cca 30 hĺbka vody a vietor kruťák z ľavej strany.  akcionar_05Našťastie pre nás kapríci vôbec nespolupracovali. 16 mančaftov skončilo úplne bez ryby, alebo čo i len náznaku záberu.

akcionar_06Naše lovné trio sa snažilo o lov na diaľku s matchkou. V 10 metrovom sektore sme sa tlačili traja a hodnú chvíľu trvalo kým sme našli aký taký rytmus nahadzovania a zosúladenia plavákov v silnom bočnom vetre, tak aby sme si vzájomne nezavadzali. Po dvoch hodinách lovu nám priniesol personál pečeného pstruha a niečo na povzbudenie výkonnosti. Zároveň  sme dostali informácie, že nikto nič neloví a že tých niekoľko pleskáčikov v našej  spoločnej sieťke nám vynesie asi  1. miesto. /Ja som zobral pre každého jednu úlovkovú sieťku/ Tej informácii sa nám ani nechcelo uveriť. Poslednú hodinku sa nám podarilo na malý háčik a dve zavesené pinečky vydolovať ešte zopár slušných pleskáčikov. Na 8 metrový bič som vyrval dvoch ostriežikov a to bolo všetko. Po signály koniec pretekov sme si vydýchli. Bolo to poriadna skúška v rybárskej vytrvalosti. Ale nevzdali sme to! Náš úlovok bol vážený nakoniec – váha ukázala cca 3 500 gramov. Orientačne 2. miesto. Výsledok 4 hodinového snaženia troch lovcov. Ale každá rybička mala svoju cenu. Predbehlo nás trio feedristov z Oravy s váhou cez 8 kilo! Na tých sme sa nechytali!

akcionar_09Presunuli sme sa do rekreačného strediska na Prašník. Počkali sme, kým sa presunú všetci a vychutnali si slávnostné vyhlásenie výsledkov. Nakoniec bolo potvrdené  2. miesto nášho družstva MsO SRZ Trnava. Super!

akcionar_10Prebrali sme cenu Poukaz na 10 kg údeného filetovaného pstruha + fľašku vínka na zapitie umiestnenia!

akcionar_08Program pokračoval slávnostnou večerou a zaujímavým programom aj na druhý deň. My sme boli prihlásení len na prvú časť a tak sa po večeri vydala naša úspešná výprava naspäť do Trnavy. Deň sme si užili v spoločnosti príjemných rybárov z celého Slovenska, nadviazali nové kontakty a úspešne reprezentovali našu organizáciu. Neostáva len poďakovať organizátorom, ktorý museli poopraviť a zrevidovať celý pretek, ale všetko sa nakoniec zvládlo a akcionári sa dozvedeli aj nejaké základné informácie od kompetentných z vedenia Slovrybu a.s.

Ďakujeme!

Akciou vás sprevádzal- Ardan