Akcia, ktorá bola očakávaná už dlhšie – lov ostriežikov bol v minulom ročníku veľmi úspešný a tak sa na prekvapenie o túto akciu zaujímalo aj veľa dospelých, korí si chceli vyskúšať prívlač. Stav vody na VN Boleráz bol však proti úspešnému lovu. Kamene, ktoré boli obvykle zaplavené a ukrývali v sebe veľa aj keď drobných ostriežikov -  boli suché. Voda pol metra pod zimnú úroveň hladiny. Skúšali sme tu lov aj pár dní dopredu.  Spolu s Petrom Mišom sa nám z tejto plytkej vody podarili za celý deň 2 ostrieže. Deň pred pretekom sme boli znovu . Oči nám vyliezli keď sme prišli k vode – voda bola pri brehu na cca 20 metrov zamrznutá. Tak sme sa premiestnili pod Boleráz do vývaru, kde sa nám na malého karáska zopár ostriežov skočilo. Popoludní sa trochu oteplilo, ľad sa roztopil a tak sme dúfali že  na štátny sviatok a na náš ostriežový už nezamrzne! Boli sme s úlovkom veľmi sklamaní a tak neostávalo len odoprieť si ako občerstvenie vyprážaných ostriežov a nahradili sme ich gulášikom z jahňaciny.

Okolo 09,00 sa prihrnuli prví nadšenci a šľahali v neprívetivom chladnom a sychravom počasí svoje miniatúrne nástrahy ešte pred samotným pretekom.

Ostrie17_01Decká si v teple spoločenskej miestnosti prezreli pripravené poháre, prebrali si vedierka a umelé nástrahy,  ktoré tentokrát venovala do súťaže predajňa ORBIS.

Ostrie17_02Ostrie17_03Hodinová súťaž ako detí aj dospelých tento krát trvala trochu dlhšie. Na svedomí to mal poriadny chlad. Niektorých tak klepalo / Halada/, že si nedokázali ani vymeniť trasúcimi rukami nástrahu za niečo iné.

Ostrie17_08Prvý úlovok zaznamenala Dáška Strížová

Ostrie17_04Ostrie17_05Ostrie17_06Napodiv boli v love ostriežov lepšie deti, ktoré ulovili 3 kusy – zatiaľ čo všetci dospelí spolu len jediného!

Ostrie17_07Skočila aj jedna malá šťučka.

Ostrie17_09Po hodine sa všetci nahrnuli do tepla ku krbu na horúci čaj, kávu či gulášik. Vyhodnotenie u dospelých bolo veľmi jednoduché.

Ostrie17_15Ostrie17_12U detí boli traja úspešní lovci a tak sa rozstrel medzi a určenie poradia rozhodlo hádzaním šipiek na terč!

Ostrie17_10Ostrie17_11Ostrie17_13Poradie: 1. miesto Dáška Strížová, 2. miesto Daniel Vadovič, 3. miesto Martinka Vadovičová

Ostrie17_14Na záver akcie deti s radosťou pruhovaných pirátov našich vôd – ostrieža s radosťou pustili naspäť do jeho živlu.

Darovaním slobody úlovku sa akcia skončila a tým aj celý seriál detských pretekov, ktoré tento rok pre deti zorganizoval Klub LRU za podpory nadácie ZSE a ostatných ochotných sponzorov. Predajňa ORBIS, Rybárstvo – Dúbravec, predajňa RYBA, výrobca krmiva RYPO MIX, Nadácia Jána Korca – VÚJE.

Všetkým, ktorí sú ochotní prispieť a podať pomocnú ruku pri poriadaní rybárskych pretekov pre mládež ešte raz ďakuje Klub LRU Trnava.

*

*

*

*

*