Zdravím všetkých rybárov, ktorí neodolali a vybrali sa k vode využiť posledné dni v roku na aktívny pohyb pri vode. Napodiv naše priehrady boli ešte v 1. deň po Vianociach zamrznuté, ale našli sa v blízkom okolí miestečka, kde sa dalo okúpať červíka. Ja s Gabom som sa vybral do Hlohovca pri železničný most. Hlohovania túto časť Váhu permanentne okupujú a niekedy to tu vyzerá ako na pretekoch pri otvorení sezóny a to je len niekoľko dní pred koncom roka. Ale bolo celkom príjemne – okolo 8 °C. Síce trochu pofukovalo, ale pomocou dostatočného množstva horúceho čaju a dobrého oblečenia sme tu 4,5 hodinky vydržali.

Nosal_05

Nosal_04Gabo skúšal lov na slaider, ale keď videl ako ja na krátku 8 metrovú deličku ťahám nielen neodbytné beličky, ale na kukuričku aj množstvo jalčekov a pekných nosálikov, neodolal a prisadol po pravoboku. Obom potom išla ryba za rybou. Mne sa medzi množstvom nosálikov podaril aj jeden takýto s ktorým sa musím pochváliť.

Nosal_03Nechcel som veriť vlastným očiam. Mal dve papuľky  a kukuričku zlupol tou spodkou!

Nosal_01Nosal_02Chvíľu som aj rozmýšľal či ho nezoberiem na preparáciu ako raritu, ale nemal 30 cm tak som ho po fotení vrátil späť do vôd Váhu. Rarita u rýb, ktorá sa nevyskytuje tak často. Pravdepodobne bol ulovený v mladosti  na veľký hák, ktorý mu natrhol spodnú časť papuľky. Príroda zasa raz zvíťazila. prežil  a prichystala rybárovi prekvápko!!!

Ak sa aj vám podarí uloviť nejaká anomália – zašlite!

- Ardan -