Posledné záchvevy zimy a dúfame, že sa naše vody uvoľnia zo zovretia ľadu!

Stavidlo_zimaNeostávalo, len sa vybrať výstavu do Trenčína.

Trencin_08V niekoľkých pavilónoch sa tu predstavili výrobcovia a veľkoobchody  tých najzvučnejších značiek. Nakoľko sa jednalo o predajnú výstavu poniektorí návštevníci odchádzali riadne obťažkaní rybacími laskominami, ktorými len čo rozmrzne počastujú naše rybky.

Trencin_09Pre nás ortodoxných plavačkárov tu toho nebolo veľa – a tak sme slepo závideli prívlačiarom a kaprárom.  Z množstva ich bižutérie a guľatých pochúťok sprevádzaných extrémnymi zážitkami, pri ktorých si prišli na svoje citlivé nosy. Lákať kaprošov na rybárske udice tu bola hlavná téma.

Trencin_07Trencin_02Trencin_06Prisadol som si k jednému na slovo vzatom odborníkovi na podvodný svet. Niečo mi aj pošepkal do ucha. Nechcem to detailnejšie rozvádzať, aby som mnohých neodradil. Ale vraj z tých silných vôní čo začali rybári ládovať do vody mu lezú oči z jamiek. Stráca chuť do jedla, lebo všetko je prekorenené, presladené, predipované a kapry už ani nevedia čo je to poriadny červík alebo voňavý chlieb.

Trencin_04Ale niečo sme nakoniec predsa len na plávanú zbadali. Niekoľko jednoduchých, účelných sedačiek za pomerne dobrú cenu. Aj doplnky k sedačkám boli vcelku dostupné.

Trencin_03Trencin_05Že je lepšie všetko vidieť na vlastné oči sme sa presvedčili pri predvádzaní techník a druhov umelých návnad pre prívlačiarov. V niektorých chvíľach bol problém sa niekedy pretlačiť k predvzádzaciemu bazénu.

Trencin_01Myslím si,  že aj keď to nebola až taká bombastická výstava ako napr. v Maďarsku. Ale každý návštevník si čo to v programoch dodávateľských firiem našiel, ošahal a nechal si účel nových výrobkov odprezentovať. Hlavne si bežný rybár urobil prieskum trhu a niečím sa predzásobil do novej sezóny.

Všetkým našim rybárom prajem do sezóny množstvo pekných rybárskych vychádzok a zážitkov pri zdolávaní kapitálnych rýb!

*Ardan

**