Po zabsolvovaní ligy U-čiek sa znovu všetci stretli tu v Trenčíne, aby si zmerali sily na veľmi ťažkej technickej vode. Bolo tu treba mať všetko tip top. Nielen dobrú zostavu krmiva, ale aj dostatok živej návnady – hlavne kosťákov na lepenie. Samozrejmosťou boli vyladené systémy. Ten, kto mal možnosť si niečo vyskúšať dopredu mal určitú výhodu. Ale boli aj takí, ktorí vodu trenčianskeho úseku rieky Váh videli po prvý krát a šťastne zabodovali.Lipka_uvodLOSOVANIE_01Andrej losuje.

Gabo_losujeGabo losuje.

Trnavčania  tu mali zastúpenie v oboch kategóriách. Do 15 rokov to bol Andrej Heger z Orešian a v kat. do 20. rokov Gabriel Vajsábel z Trnavy. Kategória do 25 sa nedala dohromady. Súťaž bola zároveň zarátaná do výberu reprezentácie, ktorá ide za 2 týždne do Talianska na Majstrovstvá sveta. Takže bolo o čo bojovať a všetci – aj tí úplne najmladší, ktorí nemali ambície ísť na MS sa snažili predviesť svoje zručnosti a techniku čo na najlepšej úrovni!

ranna_kavaRanný rituál dospelákov s nenahraditeľnou kávičkou!

Domáci Trenčania pod vedením riaditeľa pretekov Mareka Macháča  a Branislava Oslanca pripravili ozaj peknú trať s priam kráľovsky veľkými lovnými miestami. Piatkový tréning veľa napovedal. Lovilo sa skutočne dosť a pekne veľkých rýb. Každý si niečo otestoval a v sobotu ráno sa išlo naostro. Gabo_plotica

Úlovok krásnej plotice.

V prvom rade bolo treba aj dobre zalosovať. Ako sa neskôr ukázalo 7-mička hrala v prvých pretekoch  prím! Gabo zalosoval 4. ku stred trate. Ale veril si. Na tomto konkrétnom mieste sme boli pred týždňom trénovať. Aj sa veľmi pekne rozbehol a množstvo pekných ťažkých plotíc a nosáľov skončilo v podberáku. Bonusom bol pekný kaprík. Avšak prvých 5 rýb sa mu vyplo, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce a súboj so susedom Čampišom pri váhe 12 520 gr. prehral o 180 gramov.

andrej_pripravaPripravený Andrej Heger.

Andrej si vylosoval 8.čku horný kraj trate. Tu sa však najlepšie darilo Jakubovi Lipkovi, ktorý s váhou úlovku 9 885 gr obsadil 1. miesto. Andrej skončil v prvom kole s úlovkom 5 965 gr. na 6. mieste.

ja_aGabo2Ja som si za Gabom odsedel celé 3 dni. Ale pódiové umiestnenie ušlo vo finiši o galusku.

Druhý deň chcel ešte Gabo zabojovať aspoň o pódiové umiestnenie. Miesto č.1 dávalo malo na jeho snahu predpoklady. Aj išiel celkom dobre a v polovici pretekov to vyzeralo, že sa niečo podarí! Čampiš nad ním začal loviť mreny. Gabo mal na udici 3,  ale len jednu sa mu podarilo zdolať. Rozhodla však posledná hodinka, kedy sa mu ryba úplne stratila a za celú hodinu ulovil cca 1 rybu. Pravdepodobne tam zaľahol nejaký väčší sumec a miesto  sa stalo úplne hluché. Potvrdili nám to aj domáci, ktorí túto vodu poznajú.  Na lepšie umiestnenie potreboval ešte 25 gramov!!! Stačil pidi jalček. Ale to človek nikdy nevie, čo sa pod hladinou deje a to je na tomto športe ozaj pekné.  Váha rozhodla. Odfotil som niektoré pekné úlovky pri vážení. V našich vodách sa s nosáľom môžeme stretnúť iba na Dudváhu a na Parnej v Kamenáči. Na súboj s mrenou na domácej vode si  ešte nejaký rôčik trnavský rybári počkajú!

ulovokvaha_ukazala_trencin18Veľmi silné emócie boli po vážení – kedy zabodovali pretekári s ktorými sa až tak nerátalo a favoritom ušli rozhodujúce ryby.

Tento pretek mi pripomenul Tour de franc v cyklistike. Celý pretek všetci ťahajú, šachujú, zbierajú počas pretekov bonusy / veľké ryby/ a rozhodnutie býva až na cieľovej rovinke, keď o výsledku rozhoduje záverečný špurt a cieľová fotka. Poradie a rozdiely sú veľmi  tesné – o galusku! /// o beličku///

vyhlasenie_01Vyhodnotenie dvojdňových pretekov prebehlo už úplne v pohode. K zdaru celej akcie pridalo aj veľmi dobré počasie, ktoré neviem akým spôsobom zabezpečili na celé tri dni usporiadatelia. Kontakt na toho hore neposkytli!

Odovzdané boli samostatne poháre za ligu účiek. Tu boli výsledky nasledovné:

vitazi_ligy_uciek18V kategórii do 15 rokov – 1. miesto Rastislav Dudr ml. Pov. Bystrica, 2. miesto Dávid Ovári z Galanty a 3. miesto Matúš Dóci z Piešťan.

V Kategórii do 20. rokov – 1. miesto Gabriel Vajsábel z Trnavy, 2. miesto Patrik Gargalík zo Sabinova, a 3. miesto Michal Čampiš z Turčianskych Teplíc.

***

Výsledky Majstrovstiev Slovenska za rok 2018 :

vitazi_ms_trencin18V kategórii do 15 rokov: 1. miesto Filip Sopúch Hlohovec, 2. miesto Linda Palkechová z Drahoviec, 3. miesto Matúš Dóci Piešťany.

V kategórii do 20 rokov: 1. miesto Martin Slíž, 2. miesto Michal Čampiš a 3. Miesto Patrik Gargalík

Kompletné tabuľky v jednotlivých kategóriách:

U15_trencin18vysledky_MS_U20Množstvo perfektných fotografií dokumentujúcich  dianie na  tejto veľmi vydarenej akcie nájdete na facebooku – skupina  – plavačkári

modenaPrajem všetkým, ktorí sa dostali na súpisku reprezentácie a budú slovensko reprezentovať za pár dní v Taliansku – veľa rýb, množstvo zážitkov, pódiové umiestnenie a šťastný návrat!!!