Náš trnavský odchovanec Andrej Rímeš svoju mladosť „rybársku“ strávil ako kvalitný pretekár v love rýb na udicu ! A to hlavne spôsobom na plávanú!

Andrej_rok2007Predral sa v tomto spôsobe lovu medzi popredných pretekárov  a reprezentoval  Slovensko 7x na Majstrovstvách sveta v mládežníckych kategóriách. Medzi  jeho  najvýznamnejšie životné úspechy bolo získanie majstra sveta v družstvách a vicemajstra sveta v jednotlivcoch.

Andrej_MS_Radece2012Úspešne pôsobil aj v našom družstve plavačkárov TRNAVA –MIVARDI , ktoré reprezentuje našu MsO SRZ v 1. Lige v LRU plávaná. Aj on napomohol k predratiu sa družstva do tejto najvyššej súťaže, ktorú organizuje Športový odbor pri RADE SRZ Žilina. Svoju kariéru v tomto športe ukončil, keď sa zamestnal a pre pracovné zaťaženie sa už nemôže naplno venovať plavačke. Posledné roky sa venuje prívlači a feedru. Ale nedalo mi, aby som po pozretí  týchto fotografií s obrovskými rybami sa s vami o tieto momenty nepodelil.

Andrej_vyza2018Andrej_jeseter2018Tieto obrovské 40 kg ryby -  jesetera a vyzu ulovil Andrej počas 64 hodinového preteku v Čechách na  3. ročníku PM GAME  Zaječí  2018,  kde bol v družstve CT Pirkobaits Slovakia . Tieto mimoriadne ryby neboli počas týchto pretekov  hodnotené,  ale ulovil aj ďalších 65 kg kaprov a vyhral sektor . Tu je dôkaz, že aj lovenie drobnej rybky ako mládežník na deličku, rýchlosť a precíznosť pri love beličiek, sústredenie a vytrvalosť  sa môžu zúročiť a naplno  prejaviť aj pri love takýchto extra kúskov !

“Málokto sa môže pochváliť takýmito rybami na udici!”

Skrátka,  čo sa za mladi naučíš na starosť akoby si našiel. Preto prajem všetkým mladým začínajúcim rybárom, aby si užívali možnosť  loviť  kvalitnými prútmi a krmivami množstvo drobných rýb, vážili si ich lov, zúčastňovali sa čo najväčšieho počtu pretekov organizovaných v ich okolí, nadobudli čo najviac zručností, čo sa im v dospelosti určite vráti možno aj v podobe takýchto úlovkov!

Peter Ardan