Posledný pohárový pretek pre športových rybárov  poriada už  tradične MsO SRZ Piešťany. Tento krát to bolo ozaj aj s atmosférou Vianoc. Prvý sneh privítal ráno už tradičných účastníkov tohto extrémneho preteku. Málokto sa dokáže vyrovnať s lovom v tak malej hĺbke. Podľa piliera na moste bolo vydieť pokles hladiny.  Asi zimná hladina. Keď som meral vodu – mal som pocit akoby ju niekto vypustil a ostal len zbytok. Aj kačičky tam mali len po prsia. Bežná hĺbka 25-30 cm. Zdalo sa mi, že voda bola ešte o 15 cm menšia ako obvykle.Prihlásili sme 2 družstvá – Trnava Mivardi 1 a 2. Prvé v zložení Gabriel Vajsábel + Martin Lipka + Peter Ardan.  Druhé Aleš Ardan + Peter Mišo a mladý Andrej Heger, ktorý mal medzi  dospelákmi svoju premiéru a hneď na takejto ťažkej a technickej vode.

Silvester_001Losoval za všetkých Gabo a mal pomerne šťastnú ruku. Ja s Mišom sme boli pod Benátkami. Ako dvaja najstarší – mali výhodu, že sa nemuseli nosiť ďaleko od svojho auta.  Sedel som na kraji sektoru pod číslom 11. Bežná hĺbka 25-30 cm.

Silvester_01Romantika ako hrom!

Kŕmilo sa len minimálne. Na úvodné kŕmenie a prvú hodinu stačili 4 kalíšky krmiva. Našťastie sa mi plotičky na 13 metrovej deličke hneď rozbehli a hlavne mi nepadali.  Lovil som na 16-tky háčiky a silon 0,10 všetko z Ali expresu. Zo začiatku som dával len 2 pinky, ale neskôr som sa osmelil a narval ich na maličký háčik aj 4. Nedalo sa sekať každý ťukanec, ale aspoň plotičky sa trochu zväčšili, nakoľko tie malé takéto sústo nedokázali narvať do papuľky a priebeh záberu sa dal vychutnať. Celý  trojhodinový pretek som odchytal na deličke.

Silvester_02Susedia po mojej pravej strane. Vzadu pod vežou je vidieť najťažší sektor C.

Peter Mišo sa na tento pretek veľmi tešil, ale zopár spadnutých karáskov ho odsunulo až na desiatu priečku. Každá rybka mala veľkú cenu a každý stratený karas znamenal veľké mínus v umiestnení.

Gabo poctivo porozkladal celé svoje nádobíčko, ale odchytal  plotičky a karáskov na odhod s malým angličákom. Podobne aj Andrej Heger hneď vedľa neho. Gabo nalovil cez tri kilá a uhral 3. v sektore.

Silvester_09Silvester_08Andrej pri svojej premiére sa bil veľmi statočne a ani 9. V sektore nebola zlá s váhou úlovku 1 445 gramov.

V sektore B. lovil Martin, ktorý aj keď bol domáci mal smolu na plytkú vodu . 15-20 cm úsek a skoro bez ryby. Za celý čas mal 6 záberov a premenil  ich na 4 rybky – ale aj tento výsledok vydal na 6. Miesto v sektore. V tomto sektore dokonca traje pretekári skončili úplne bez ryby!!!

Aleš lovil ozaj veľmi špeciálne – prívlačovkou. Hlavný silon Raptor 0,8 a nadväzec tak isto 0,8 mm. Pri použití angličáka nemal zábery a tak vymenil za pevný a celé sa to hneď otočilo k lepšiemu. S váhou 1 295 gramov sa prepracoval k peknej 4. V sektore.

Silvester_03

Silvester_05Môj úlovok plotíc – pomaly ku každej som nadobudol hlboký citový vzťah.

Silvester_04Aj keď to bol studený pretek, mňa od mokrej deličky pálili ruky. Chvíľu trvalo kým sa všetko povážilo a mi sme všetky veci aspoň trochu oklepali od snehu a povláčili k autám a všetko premočené naložili.

Pri kávičke sme sledovali  domácich usporiadateľov, ktorým  sa podarilo aj s pomocou pána Krupičku správne usporiadať výsledkovú listinu. Na veľké prekvapenie vyhrala ako za posledných x rokov Považská Bystrica, dvojku si vybojovali so súčtom umiestnení  12 Trenčania a ešte väčším prekvapením bolo naše tretie miesto  Družstva Trnava Mivardi 1 v zložení  – Vajsábel + Ardan st. +Lipka. so súčtom umiestnení 13!

Silvester_06Silvester_07Záverečné spoločné foto a  … domácim ďakujeme za netradičný plavačkový pretek so super atmosférou. Už sa tešíme znovu na ďalší ročník!

***

S pretekom vás oboznámil – Peter Ardan