V prvej lige postupovej súťaže v LRU plávaná podľa pravidiel CIPS, ktorá je zastrešovaná športovým odborom pri Rade Žilina sa už viacej rokov družstvu TRNAVA MIVARDI darí udržať! Nie je to jednoduché. Rybárske vybavenie, krmivá, techniky lovu – ide obrovskými skokmi dopredu. Udržať krok s tými najlepšími družstvami z celého Slovenska preto nie je vôbec jednoduché. Rád sa s niekoľkými myšlienkami a drobnosťami z týchto náročných pretekov, ktoré sme v tomto roku absolvovali rád podelím.

Nira_jar01Úžasná trať v Nitre na rieke Nitra!

Jarné dvoj kolo 1. ligy sme podľa poradovníka dostali mi – Trnava. Nakoľko nemáme vhodnú vodu a breh na uloženie 48 pretekárov, tak aby mali aspoň trochu regulárne lovné miesto, požičali sme si vodu od rybárskej organizácie Nitra. Majú prekrásnu – ale nevyspytateľnú trať. Ani niekoľko návštev pred samotnými pretekmi nám nepomohlo na rozlúštenie rébusu – úspešného lovu veľkých rýb. A tak neostávalo len sa upriamiť na lov drobizgu – beličky.

Pri riešení technického zabezpečenia pretekov 90 % roboty odviedli domáci – osobne pán Hupka. Nebyť jeho obetavosti, určite by sme ako organizátori celé nezvládli na takej úrovni, na akú sú prvoligisti zvyknutí. Vytýčenie trate, zabezpečenie bufetu i toalety, udržanie čistoty na celom úseku si vyžaduje veľa energie a nakoľko sme každý deň dochádzali a zároveň sa zúčastňovali aj samotných pretekov ako súťažiaci, tak sme domácim nestíhali pomáhať v takej miere, ako sme si predstavovali! Takže ešte raz Nitre veľké ĎAKUJEME za pomoc!

V peknom počasí, príjemnom prostredí a v super nálade sme sa vrhli do prvých pretekov v zložení Martin Lipka, Ladislav Vrábel, Gabriel Vajsábel a najstarší pretekár – moja maličkosť. Všetci sme boli rozhodnutí na začiatok skúsiť niečo vybrať na deličku a potom sa venovať beličke. Ako je vidieť na fotografiách, sústredenie všetkých pretekárov je ako na majstrovstvách sveta.

Nira_jar07Martin Lipka -  *A10 – 3 235 gr. a 8. v sektore

Nira_jar06Gabriel  Vajssábel na *D4 – 980 gr. – 6. miesto v sektore

Nira_jar08Laco Vrábel na *B3 – 675 gr. 11. miesto

Nira_jar03Moja maličkosť zdoláva prvú rybku. Prekvapujúco – z miesta *C5 – 1 445 gramov a neuveriteľné 3. miesto v sektore

Spolu sme toho veľa neulovili. Ukázalo sa, že každá aj tá najmenšia rybka mala nesmierny význam. Celkovo po prvom kole naše družstvo skončilo na 7. mieste.

Nira_jar10Druhé kolo bolo pre mňa osobne dosť tragické. Aj keď som mal A2, pomerne slušné miesto na konci trate v hlbokej vode. Táto časť rieky bola za posledné roky vždy veľmi dobrá, ale ako sa ukázalo, tento krát sme sa všetci na začiatku trate dosť trápili. O beličku som ani nezavadil. Z hĺbky som vylovil niekoľko plotičiek a to bolo z mojej strany všetko. Perfektná 12-ka./ keby bola aspoň chladená!/ Našťastie mojim spolubojovníkom sa darilo omnoho lepšie.

Nira_jar09Hypnotizovanie annténky plaváka, ktorý sa za 4 hodiny ponoril 5 x a priniesol mi 4 rybky!

Vajsábel 6 + Martin 2 + Laco 8 + ja 12 = 28 bodov. Súčet vydal na 6. miesto v kole a ako sa ukázalo na celkovej výsledkovej listine – prekvapujúce 6. miesto po jarnom dvoj kole. Viaceré družstvá tu nevedeli naplno prejaviť svoje dlhoročné pretekárske skúsenosti. Pre naše družstvo veľmi optimistický výsledok a dobrý odrazový mostík na jeseň, kedy sa všetko rozhodne a ukáže, či sa udržíme v tejto lige, alebo zastúpime do dvojky. Ale že aspoň počasie vyšlo. Ako sa hovorí  …je tu krásne!

Nira_jar05Foto zo záverečného vyhodnotenia jarného dvojkola – poďakovanie MsO SRZ Nitra za realizáciu perfektných pretekov!

S pretekom vás oboznámil – Ardan