Divízia LRU plávaná bola tento rok čo do počtu družstiev ozaj na minime a hrozilo že sa pre nedostatok družstiev ani neodštartuje. Preto Martin Lipka dol dohromady mladých reprezentantov, ktorí boli minulý rok na Majstrovstvách sveta v Taliansku. Zložil tím v zložení Timotej Minárik + Jakub Lipka + Linda Palkechová.

Pomohol aj Detský rybársky krúžok pri MsO SRZ Trnava, ktorý má dostatok šikovných mladých rybárov a ja som z nich dal dohromady trojičku Nina Hájičková + Andrej Heger + Jakub Godány. Výrobca krmív – firma Posiedon poskytla tomuto družstvu krmivo na absolvovanie celej súťaže ročníka 2019. A tak sme po predbežnom odskúšaní krmiva v Kamenáči sa už v nových tričkach a slušivých čiapočkách vybrali na jarné dvoj kolo do Turčianských Teplíc.

tutc_014Podarilo sa nám ubytovať v rybárskej chatke od domácich usporiadateľov a mali sme 10 metrov od súťažného čísla A1. Hoci bez vody a elektriny a bez kompletných hotelových služieb sme si spolu celá výprava snažili užiť nasledujúce tri dni perfektnej rybačky vo vodách revíru Teplica. Zúčastnili sme sa tu v minulosti už niekoľkých pretekov a vždy sme si užili príjemnej pohody a pekných rýb. Očakávali sme, že aj nasledujúce dni si rybársky doslova vychutnáme a pridáme k tomu aj športového ducha a nedáme našu kožu dospeláckym súperom zadarmo!

tutc_022

tutc_015

Príprava krmiva na piatkový tréning!

Piatok bol nepovinný tréning a mali sme možnosť spolu ako dnové družstvo po prvý krát omočiť deličky, ktoré tu mali rozhodujúcu úlohu. Zarobili sme rýchlo krmivo a rozložili  po prvý krát všetko tak ako sa na správnych pretekárov v LRU patrí. Jedinou chybičkou , čo kazilo dobrú náladu a snahu premeniť prvé potopenie plavákov bol naozaj silný vietor. Hral si poriadne s deličkami a niekedy hrozilo aj zlomenie prútu. Ale nakoniec všetci vydržali niekoľko hodín pokúšať rybárske šťastíčko, ktoré sa sem tam aj usmialo a prvé ryby putovali do podberákov. Krmivko fungovalo. Tak sme to len zbalili a v pohodičke navečer doviazali nejaké háčiky a systémy. Ja som si zabudol dať na hlavu šiltačku a večer som okrem dobrého orešanského cítil aj spálenú plešinu.

tutc_007tutc_001tutc_002tutc_008V sobotu ráno – prvé losovanie – potom spoločný nástup – prísaha pretekárov. Losovanie, ktoré sme si všetci užívali. Nina A1 – rovno pred našim bývaním, Andrej B – presne tam kde včera trénoval. Jakub išiel do C-čka na opačnú stranu jazera s číslom B5.  Krmivo sme večer predvlhčili, štačilo trochu dorobiť a presitovať. Mládežníci sa pri práci s krmivom činili a poslúchali ako autíčka na diaľkové riadenie. Zabáranie košťákov všetci sledovali ako premiéru filmu Avatar. Všetko sme precízne rozdelili na trojo a išlo sa na vec. Ja som si zobral viacej na starosť Jakuba – ktorý mal ozaj svoju premiéru.  Mal som v pláne niekoľkokrát počas 4 hodín trvania pretekov presun na pešo. Našťastie sa počasie trochu umúdrilo a mokrý nástup ráno vystriedal v celku  znesiteľný deň.

tutc_011Pohľad na sektor C – na opačnej strane jazera.

Po postavení svojho pracoviska mali všetci chvíľku na občerstvenie. Ja som spravil prvé kolečko a prekontroloval  u všetkých hlavne vymeranie vody a nadškrtol taktitu. Na úvodné kŕmenie som bol znovu už u Jakuba, ktorý sa vcelku dobre vysporiadal so svojou premiérou a pomerne presne naládoval úvodné kŕmenie a vyviezol kelímkom ako sa hovorý – chlpaté gule – krmivo ktoré obsahovalo veľký podiel mŕtvych kosťákov,ktorý trčali naježený z vnadiacej gule.  Netrpezlivio som čakal na prvé potopenie plaváčika a prvú rybu. Našťastie sa celý lov rozbehol v celku dobre.

tutc_012Niekoľko kapríkov sa vyrezalo,  ale to asi každému. Veľa nás lovil druhý mlaďas  – Timo Minárik a rybka sa mu postupne rozbiehala a utešene zdolával aj väčších kapríkov.

tutc_004Nevedel som odhadnúť poradie v sektore ale váha ukázala že najviac sa darilo v c-čku Timovy a výkonom 22 100  g vyhral sektor.

tutc_021Jakub s váhou 10 920 zdolal jedného dospeláka a uhral 4.

tutc_017V Sektore A bojovala Nina.  A1 – kraj trate sa zdal zo začiatku dobrý, ale vietor nafúkal všetky ryby do pravej strany a lovilo sa hlavne v B-čku na konci. Na lepšie umiestnenie by musela pridať nejakých 10 kilov. Čo bolo nad jej možnosti. V B-čku bojoval Andrej, ktorý makal ako šrób, sústredený na každý aj ten najjemnejší záber. Rybky sa mu však vypínali a druhú polovičku preteku mal doslova hluchú. Ale aj tak nalovil 7 160 g a uhral 4.

tutc_005

tutc_023Andrej s karáskom.

Veľmi pekne zabojovali mladí z družstva Drahoviec – s celkovým úlovkom 50 kg a súčtom bodov 7, prekvapili dospelákov, ktorým neostávalo len im potriasť rukou za 100% lov.

tutc_006tutc_019Dobá nálada pri ohníku!

tutc_018Nina sa kochá a veští nedeľný lov!

Boj o ďalšie body bude pokračovať na druhý deň v nedeľu.  Decká toho mali ako sa hovorí plné kecky. Ako odmenu sme si objednali všetci donášku PIZZY. Zmizla ako výplata pred Vianocami. Ale pri druhej grilovanej večery  všetci pookriali, posrandovali  a v dobrej nálade uľahli do dreveného hotelíka bez penzie.

tutc_020tutc_010Ranná káva + niečo na zahriatie!

Ráno sa losovalo nanovo. Mal som tú istú ruku a znovu vytiahol to isté čo na prvý pretek. Ale čísla v sektore si už decká ťahali sami. Takže ma čakali ďalšie chodecké okruhy. Jakub lovil v strede sektora, trocha zasunutý, ale dúfali sme že kŕmenie z predchádzajúceho dňa priláka ryby a rovnomerne sa rozložia po úseku. Rybe akosi trvalo než záber premenila v definitívu. Zo tri pekné kapríky sa vyrezali. Výrazne by pomohli Jakubovi v celkovom hodnotení. Ale možno nabudúce. Miesto po Jakubovi  zo včera zdedil Andrej Seman z Michaloviec, ktorý od prvého okamžiku začal loviť a neprestal do poslednej minúty. Jeho úlovok  33 080 g bol toho dôkazom.// dobre sme mu pripravili miesto!//Ostatní nemali ani polovičku.

V druhej hodine preteku som cez vodu videl na Ninu, ktorá na zelenú hrubú gumu zdolávala nejakú rybu.

tutc_024

tutc_016Morila sa s ňou nejakých 20 minút, možno viacej! Ale stálo to za to! Keď kapra konečne narvala do podberáku, zaslúžila si od okolitých divákov potlesk. Rybu išli ihneď zvážiť a potom ju  pustili. Telefonát potvrdil váhu 8 260 g. Mohla ju ísť zapiť do bufé!. Ja som o takú rybu ešte na pretekoch nezavadil. Je to úlovok, ktorý si bude Nina ešte dlhé roky pamätať. Celkovým úlovkom 12 790 g – skončila z našich najlepšie – 3. Miesto v sektore.

Andrej mal miesto lovu priam zakliate. Lovil presne na tom istom mieste už tretí deň a rýb tu bolo akosi stále menej a menej. Snažil sa ako vedel. Na nič, čoby mu pomohlo dostať viacej rýb na háčik som neprišiel ani ja. Minulý rok tu takto dopadol na pretekoch aj Peter Mišo. Skrátka nejaká –„zakázaná zóna!“

tutc_025tutc_026Hlavný rozhodca pán Seleši pri záverečnom zhodnotení pretekov.

Preteky ubehli priam extrémne rýchlo – aspoň mne. Nachodil som nejaké kilometre – možno aj pár dekov schudol, opálil čelo, ale čo bolo najdôležitejšie, obe družstvá deciek zvládli 4 hodinové preteky s dospelákmi celkom dobre. Prejavila sa tu technická zdatnosť a zručnosť a skúsenosti. Rozdiel odhadujem tak na 25 %. Pri troche šťastia sme mohli viacej zamiešať karty poradia. Veď ryby nevedia, kto sedí na druhom konci udice. 5. Miesto  je momentálne po prvých skúsenostiach, možno pre niektorých kritikov sklamaním. Pre mňa, ako vedúceho družstva určite nie! Decká sa snažili, ich dospelí sprievodcovia sa vzorne starali, aby sa nič zlé nestalo!  Aj sami napáchli tou správnou športovou rivalitou. Spolu popracujeme na kvalitnejšej  príprave. Len treba chodiť na čo najviacej pretekov, ktoré všetkých vždy posunie o nejaký, aj keď malý krôčik dopredu.  Doladíme ešte trošku krmivo, ktoré nesklamalo!

Na jesenné kolo, ktoré má byť v Novákoch znovu na stojáku sa všetci  tešíme. Znovu to bude o väčších váhach úlovku.  Papierovo máme usporiadať kolo mi – Trnaváci na vode v Novákoch. Ako sa všetko utrasie ešte uvidíme. Ešte raz ďakujem firme Poseidon za krmivo, všetkým zúčastneným deckám z DRK Trnava a ich rodičom, že spolu zabojovali a vytvorili perfektný  kolektív, s ktorým si ako v kútiku duše dúfam, užijem ešte veľa pekných spoločných rybárskych výprav a budem svedkom rastu ich športových výkonov!

S priebehom pretekov Jarného dvojkola Divízie LRU plávaná vás oboznámil – vedúci družstva – Ardan