Družstvo Trnava MIVARDI sa rozhodlo zúčastniť zaujímavého preteku organizovanom na vodnej ploche Zelená Voda v Novom meste n/Váhom. Stretli sme sa s pozvánkou a propzíciami cez pána Machača z Trenčína, ktorý tu bol už po niekoľký krát.

losovanie_ZV19Losovanie miesta lovu!

Zaujal nás najmä druh hlavnej lovenej rybky a to plotica. Táto mala byť vo veľkostiach okolo 20-25 cm. Tieto zaujímavé a pritom veľmi náladové rybky lovím veľmi rád a je to perfektná jemná a rýchla rybačka. Nebolo toho na zabsolvovanie pretekov veľa a tak sme pomerne v jednoduchej výbave – ja krátku 8m deličku a zopár bičíkov, a Mišo sadou bičíkov rozhodli prekvapiť žravosť plotičiek na Zelenej vode! Martin + Gabo zobrali aj riadne deličky a poriadne sedenie.

pohare_ZV19Krmivo sme zobrali nejaké ploticové a litrík piniek k tomu. Losovali sa ráno hneď 2 miesta. Čiže po ukončení prvého kola a zvážení úlovku sme sa počas jednej hodinky presunuli na druhé číslo a lovili nanovo. Ako sa po losovaní ukázalo – lós hral mimoriadnu úlohu v tomto súboji zručnosti.

Presun nám od miesta losovania trval 5 minút. Peter si vylosoval začiatok trate č.1 a ja hneď vedľa neho č.2.  Sem tam prepŕchlo, ale bol to len symbolický dáždik, ktorý nevadil. Ale rozfúkalo sa a pomerne silný vietor z pravej strany dosť znepríjemňoval lov jemným plaváčkom v pomerne v hlbokej vode. Petrovi na jednotke sa to v celku rozbehlo, potom však ulovil šťučku a plotičky sa rozpŕchli a dostať ich znovu dokopy bol veľký problém. Ale jeho plotičky vážili 3 320 gramov. Ja som mal o trochu viacej – 4 975 gr. Vedľa mňa na č. 3 lovil mladý rybár ktorý to však celé poňal ešte jednoduchšie ako mi – zakŕmil pol vedrom kukurice – nahodil a po hodinke sa opýtal svojho dedka či nemal záber. A tak to spravil 3 krát. Celý čas sledoval mobil. Nepochopil som jeho taktiku. Ale možno mal v mobile nejaký rybársku pretekársku apku – ktorú však nedotiahli ešte programátori do funkčnej verzie a skončil po odtrúbení bez ryby!

Bol som zvedavý ako tam dopadne náš spolubojovník Gabo , ktorý si na druhé kolo vylosovaval práve trojku a aj Mišo sme sa sťahovali na opačný koniec trate. Okrem Miša sme to mi ostatní mali v celku celkom dobre po prvom kole rozbehnuté. Ja 5.

m,artin_03

Martin urobil s váhou  6500 g  trojku a Gabo s váhou 7 500 g dokonca jednotku.

Druhé kolo som sa rozhodol pre lov 7 metrovým bičom s mojím novým 3 gramovým túningovým plavákom. Vo vetre bol celkom stabilný a potopila ho aj malá belička, ktorých sa mi zopár na háčik priplietlo. Pekným bonusom boli aj akýsi plotico pleskáčici ktorých som mal celkom fajn. Aj veľkosť plotíc sa mi oproti prvému kolu zväčšila a tak som bol zvedavý, koľko mi záverečné váženie ukáže.

Keď odtrúbili koniec druhého kola, bol som aj vcelku rád. Od mávania dlhým bičom ma už bolela ruka, ale keď váha ukázala 7 125 a 2 miesto hneď za Martinom, ktorý mal 8 200. Som pookrial.

Pobalili sme a zišli na vyhodnotení, kde domáci už mali pripravené poháre a zratúvali výsledky.

Výsledné poradie ma celkom prekvapilo – bodov som mal ako Marek Machač z Trenčína doposiaľ pravidelný účastník stupňa víťazov, ale ja som nalapal o čosi viac a vytlačil ho na nepopulárne 4. Miesto. Týmto sa mu ospravedlňujem!

Spoločné odovzdávanie sme si užili a naše družstvo Trnava MIVARDI vybrakovalo prvé 3 miesta.

Vitazne_trojka01

Martin Lipka 1. Miesto , Gabriel Vajsábel 3. Miesto, a ja tretie!  Petrovi Mišovi sa aj v druhom kole poriadne vytrápil a uhral nakoniec celkové 10. Miesto.

Na záver musím poďakovať domácim organizátorom za tento pretek. Všetko prebehlo ako malo. Poháre boli super a pridali k nim aj nejaké euráče! Ako som to zrátal,  tak zarobili asi nulu. Ale obetovali sa a usporiadali pre nás rybárskych nadšencov pekný, netradične technický pretek v love na naše slovenské podmienky netradičnej rybke – plotici!  Ešte raz veľké poďakovanie za vytvorenie kamarátskej pohody a zdravého súperenia medzi športovými rybármi.

Určte sem radi prídeme aj nabudúce. Zelená voda nám svojím spôsobom učarovala.