Rybacie chrumky

Na chrumky sa dá použiť akékoľvek plevelná ryba – karas, pleskáč, piest, plotica, jalec – a samozrejme že super sú z kvalitných rýb ako sumec, šťuka, zubáč.

Drobnejšie ryby – o váhe cca 300-400 gr sa snažíma vykostiť – vyrobiť filety. V zásade sa snažíme vyrobiť kúsky rýb – plátky o veľkosti 3×5x0,5-1cm. Tieto si navyrábame podľa toho, pre koľkých ľudí sa budeme snažiť vyrobiť pohostenie. Ale optimum je cca 200 gr na osobu. A že by sa neminuli – o to sa báť nemusíte.

Všetky filetky si naložíme do jednej misky, nasolíme, poklapkáme šťavou z jedného citróna – môžme pridať podľa chuti sušený cesnak a rôzne druhy korenia – grilovacie, čínske, rybacie, …atď. Dobre premiešame a dáme aspoň na hodinu do chladu odstáť. Na obal použijeme jednoduchú obalovaciu zmes zloženú z hrubej múky – cca 200 gr + malá lyžička mletej červenej papriky, trochu vegety, sezamového semiačka. Kúsky rýb obalíme v zmesy (prebytočnú múku otrasieme, nech sa v panvici zbytočne nepripaľuje) a hneď vyprážame do chrumkava. Počas smaženia kúsky v panvici aspoň dva krát otočíme – aby sa rovnomernejšie presmažili a rozpadli sa drobné kostičky, ktoré sa nám inak nepodarí odstrániť.

Chrumky vyberáme na servítok, tým odtráníme prebytočnú masť a ostanú nám krásne chrumkavé.

Čo sa týka prestierania – nerobíme si s tým zbytočné starosti. Jednoduchá dekoračná miska nám plne vystačí. Ako príloha sa podáva dobré biele alebo červené vínko.

Poznámka:

Vynikajúca a zároveň prekvapujúca pochutina aj pre zarytých odporcov konzumácie rýb.

-Ar-