Poďme do sektoru staršej kategória – U20

Je zaujímavé, že do staršej kategórie sa prihlásili len 4 pretekári. Na Slovensku sa nenájde 7 záujemcov o túto disciplínu. Bratislava – hlavné mesto – ľudovo povedané nie je schopná dodať ani jediného pretekára. Podmienkou na otvorenie plnej kategórie bolo číslo sedem.  Takže 4 mušketieri, tí najodvážnejší si aj tak zmerali sily a zabojovali aspoň o jeden pekný pohár, ktorý venoval náš klub. Trnavu zastupoval Gabriel Vajsábel.  Ďalší traja – Patrik Gargalík z východu, Timotej Minárik z Topolčian a Michal Čampiš z Turčianskych Teplíc. Mladíci – všetko reprezentanti Slovenska, ktorí boli spolu aj minulý rok na Majstrovstvách sveta v Taliansku si nedarovali nič a kmitali 4 hodiny dlhými deličkami ako praví mušketieri kordami.

U20_Campis01

U20_Campis02U20_Campis03Najviac toho rybárskeho šťastíčka mal Michal Čampiš, ktorý na okraji celého štartovného poľa presvedčil najviac kapríkov na svoju stranu a skvelým výkonom 33 kilov sa usadil na špici a zaslúžene vyhral pohár!

U20_Gargalik01U20_Minarik01U20_Vajsabel02U20_Vajsabel03Ostatní traja neboli až taký úspešní – bukovský kapríci sa k nim v takom počte ako Michalovi nedostali.

Je na škodu, že aj keď sa venuje propagácii dosť veľký priestor na internete, facebooku, záujem o tento vrcholový rybársky šport je minimálny. Títo mlaďasi si každú rybačku užijú a nerobí im problémy hocijakej aj trofejnej rybke darovať slobodu, Z plavačkových pretekov si nikto rybku nezoberie a všetka putuje po zvážení okamžite naspäť do vody! Zaujímavá je aj výsledná tabuľka.

Vysl_listina_TJ19_U20*************************

Ucka_vyhodnotenie01Príprava na vyhodnotenie oboch kategórií.

Poháre za 1. miesta a ďalšie ceny venoval Klub LRU Trnava, ostatné poháre venoval DRK Trnava. Tričká Trnavský rybárik 2019 venovala MsO SRZ Trnava všetkým účastníkom Juniorky.

Ucka_vyhodnotenie02Spoločná foto z odovzdavania víťazných pohárov a drobných cien.

Víťazi kategórie do 15. rokov:  1. miesto domáci Andrej HEGER (14 960 g), 2. miesto Matúš DÓCI ( 13 820 g), 3. miesto Linda PALKECHOVÁ (13 260 g)

Blahoželáme nielen víťazom, ale všetkým zúčastneným, ktorí sa rozhodli prežiť pekný rybársky deň medzi svojimi rovesníkmi a získali nielen skúsenosti , ale aj nových kamarátov naladených na rovnakú vlnu. Prajem si do budúcnosti, aby sa zapájalo čo najviac detí, pre ktoré budeme poriadať ďalšie podobné podujatia v roku 2019!

Od 17.5. 2019 sa tu zídu znovu účkari a budú sa biť o svoje miesto v Slovenskej reprezentácii a hlavne práva účasti na vrcholnom podujatí v roku 2020 – MS sveta, ktoré by sa mali konať u susedov v Maďarsku. Reportáž aj z tohto podujatia pre mládež na VN Buková, ktoré zastrešuje MsO SRZ Trnava vám rád znovu sprostredkujem!

Z detských rybárskych pretekov vám svoje postrehy priniesol – Peter Ardan