Po tomto podujatí  sa konali Majstrovstvá Slovenska v tých istých kategóriách aj na Slovensku. Konali sa na rieke Hron v Želiezovciach, nad malou vodnou elektrárňou. Rozdiely oproti  Labe bol hlavne stabilný prietok a podstatne menšia hĺbka vody. Neboli tu žiadny zahraniční pretekári, zato tu bolo enormné množstvo drobných beličiek, ktoré robili dosť problémy.

zeliez_01

Celé podujatie bolo v komornej atmosfére,  veď v kategórii  u15 bolo 7 pretekárov a do 20 rokov 6 pretekárov. Kategória do 25 rokov sa pre nezáujem neotvorila!!!

V mladšej kategórii sa lovilo hlavne deličkou, prípadne belicovým bičom.

zeliez_0220. tkári počas tréningu skúšali deličku, ale odhod sa ukázal oveľa lepší spôsob  a z diaľky sa dali loviť pekné nosále a kapríci. Boli sme tu 2 krát pred pretekmi si z Gabom zatrénovať a jeho kombinácia krmiva Mivardi  – Plotica M1 + kapor M1 s vareným konope a kukuricou sa osvedčila. Dala sa použiť aj hlina s malou patentkou bez toho, aby v strede toku Hrona otravovala belica.

Precízna kontrola pripravených nástrah a návnad!

zeliez_03Po výstrele ryba nastúpila ihneď!

zeliez_04zeliez_05zeliez_06V prvý deň Gabo jasne svojich súperov preválcoval a prvé kolo vyhral.

Ale ako je vidieť na fotografiách – ani poctivý lov beličiek nebol márny. Rasťo Dudr junior si vyberal medzi nimi tie väčšie a uhral  pekné 4. miesto.

zeliez_07Gabov úlovok v prvom kole!

zeliez_08Dôkladná príprava krmiva v druhom bola maximálne dôležitá !

zeliez_09Perfektné počasie a výborná trať nad malou vodnou elektrárňou.

zeliez_10Druhý pretek sme sa snažili rozbehnúť  tak ako pred tým, ale rybka nastúpila až po dvoch hodinách. Ale nádherné nosále a finiš v poslednej pol hodine posunul Gaba zo zadných pozícií na tretie miesto. Po zvážení bolo jasné, že súčet 4 za dva preteky na titul stačí! Po niekoľkých predchádzajúcich pódiových umiesteniach sa Gabriel Vajsábel konečne stal Majstrom Slovenska v kategórii U20 pre rok 2019.

V kategórii U15 sme mali ešte jedno želiezko v ohni a to Andreja Hegera, tiež člena nášho Klubu LRU Trnava. Poctivým prístupom,  a perfektne zvládnutým lovom deličkou s umiesteniami 3+2=5 sa nakoniec stal vicemajstrom Slovenska pre rok 2019.zeliez_10bPrví traja v kategórii U20

zeliez_11zeliez_12Z Trnavskej  rybárskej organizácie – zároveň zástupcovia z nášho Klubu LRU Trnava – majster Slovenska Gabriel Vajsábel a v kat. U15 vicemajster Slovenska Andrej Heger!

zeliez_13Obom našim pretekárom blahoželáme a prajeme do ďalšieho obdobia hlavne veľa rybárskych zážitkov a pódiových umiestnení!

***

Peter Ardan, vedúci družstva 1. Ligy Trnava MIVARDI