13.6.2020 úvodný pretek, ktorí  Mivarďáci zabsolvovali v tomto roku. Išlo o pomerne klubový,  do množstva pretekárov skromne obsadený pretek. Postarali sa oň pán Turovský a ostatný organizačný výbor z Nového mesta n/Váhom. Celý tucet pretekárov. Zelená voda tento krát bola pomerne čistá – málo zarastená, čo v minulom roku nebolo. Svoju robotu odviedla silná násada amurov a 80 % rias zmizlo. V minulom roku sme si odniesli prvé tri miesta a prišli sme si to znovu užiť.

Po krátkom privítaní usporiadateľmi  sa išlo losovaťNMesto_01Propozície veľmi jednoduché – množstvo krmiva neobmedzene – živá neobmedzene. Skrátka, koľko sa kto rozhodol obetovať pre ryby tak si pripravil! Lovilo sa v dvoch troj hodinových kolách s obednou prestávkou.

NMesto_02Každý si na úvod vylosoval hneď 2 čísla – prvé i druhé kolo naraz. Dbalo sa na to, aby polovička pretekárov sa presunula na opačnú stranu sektora. Breh bol perfektne, priam ukážkovo pokosený a nebolo tam ani smietky.

Po losovaní losovaní sme sa rozpŕchli. Poctivo sme si na chrbtoch s parkoviska poprenášali všetky potrebné veci a za hodinku bol už každý ustlaný na svojom mieste. Na prvé kolo každý pripravil všetko možné – deličku, odhod, krátky i dlhý bič. Nevedelo sa, čo bude najlepší výber. Ja som bol trochu zastrčený, tak som musel  rozbaliť dlhšiu deličku. Po úvodnom kŕmení som ulovil zo 5 plotíc a skončil som. Minulý rok sme tu veľmi dobre zabodovali ploticovým kŕmením a pri zelinkách sa dalo naloviť veľké množstvo plotíc všetkých vekových kategórií. Teraz zeliniek nebolo a lovilo sa hodne beličiek a pod brehom aj malých slnečníc pestrých o veľkosti 2eurovky.  Plotice sa nedali udržať na mieste a po ulovení 2-3 ks na chvíľu zmizli.

Chvíľu som beličkoval. A keď Braňo Oslanec bol celkom úspešný s boloňou , zlákal ma …prešiel som na odhod aj ja. Hodinku sa mi darilo vcelku dobre. Z diaľky na ľahký angličáčik som mal tiež len plotičky a žiadny bonus. Timo dostal pleskáča i úhora. Poslednú pol hodinu som beličkoval s 5 m bičom a vcelku som si polepšil.

Nakoniec sa presadili tí pretekári, ktorí sa rozhodli loviť ďalej od brehu na odhod. Vedľa mňa po jednej i druhej strane bojovali mladíci Timo a Gabo. Gabo tento krát nezobral odhodové prúty ale patentku do krmiva. Poctivo kmital bičom a nakoniec ma uhral o 180 gramov. Ako bonus mal pekného cca 300 g ostrieža.

Vcelku rýchlo prebehlo prvé kolo. Po zvážení úlovkov sme sa premiestnili na druhé vylosované miesto. Bolo vidieť ako výbava poredla. Každý už rozbaľoval len to, čo mu išlo v prvom kole.  Obedná prestávka prebehla v pohode pri konzumácii grilovaných klobások, pivka i kávičky. Domáci postavili pohostinnosť na veľmi vysokú úroveň. Po dobití energie sme sa znovu posadili na naše tróny a rozhodli zabojovať o čo najlepšie umiestnenie.

Foto našich pretekárov z druhého kola: Peter Mišo druhé kolo odlovil len na odhod!

NMesto_08Martin prvé kolo delička a 3,5 m bičík. Druhé kolo odhod . Ten mu trochu znepríjemňovali kapríci, ktorí sa nebodovali! Ale aj tak dokázal vybojovať bedňu.

NMesto_05Gabo len delička a 5 m bič – vsadil na kŕmenie s patentkou.

NMesto_06

Aj keď to nebol pretek zaratúvaný do ITP rebríčka, bol pre nás prvý po korone a tak sme si ho užívali naplno. Znovu som bol medzi Gabom a Timom. Za mladými reprezentanti som zaostal ako sa hovorí o prsa.

Mivarďáci si viedli slušne. Dopredu nám uletel v druhom kole len Trenčan Roman Radil s 11 kilami. A celkovo aj vyhral.

Ja prvé kolo – delička , odhod, 5 m bič. Druhé kolo delička + bič.

NMesto_07Andrej prvé i druhé kolo odhod.

NMesto_04

Po zvážení dosiahnutých úlovkov sme sa pobalili veľmi rýchlo. Blížila sa riadna búrka a fučalo jak blázon. Ale nakoniec to vydržalo a rozpršalo sa až pri odchode po záverečnom vyhodnotení.

NMesto_014NMesto_013Vyhodnotenie pretekov sa uskutočnilo v spoločenskej miestnosti Domu rybárov, ktorý domáci rekonštruujú a budú mať veľmi pekný stánok priamo na brehu Zelenej vody.

NMesto_010Pán Viliam Horniš, predseda miestnej organizácie poďakoval všetkým zúčastneným za športový výkon i bezproblémový priebeh tejto súťaže. Organizátori urobili všetko, aby sme sa cítili dobre a užili si spoločne preteky. Ceny odovzdávali najlepším spolu s členom výboru pánom Máriom Turovským.

NMesto_09NMesto_011Pekný pohár + putovný pohár za 1. Miesto na pamiatku tejto veľmi vydarenej akcie si odniesli: 1. miesto Roman Radil, 2. Miesto Martin Lipka, 3. Braňo Oslanec.

Z našej výpravy Martin pekné druhé miesto. Prvé z minulého roku sa mu nepodarilo obhájiť.

NMesto_012Ďalšie poradie: Gabriel Vajsábel, Timotej Minárik, Peter Ardan, Peter Mišo, Jakub Lipka, Marek Machač, Andrej Heger, Ladislav Markech a Lenka Turovská. Mivarďáci obsadili  2-4-6-7 miesto. Tento krát to vyšlo viacej na bedni Trenčanom.

Na záver chcem poďakovať organizátorom za vzornú prípravu trate, super občerstvenie i pekné pamätné poháre. Svoje spravila aj celková pohoda všetkých zúčastnených rybárov, nadšencov na plávanú! A ešte umocnená super pohostinnosťou domácich usporiadateľov. Skrátka ma riadne namaškrtili a podobný pretek v takomto rozsahu – cca max 18 ľudí pripravíme aj mi na našej vodičke revír  Parná – v Kamenáči a budeme sa im snažiť aspoň trochu priblížiť. Latku postavili veľmi vysoko!!!

Ešte raz – veľké ĎAKUJEM za všetkých Mivarďákov!

Peter Ardan