Dnes som bol pozrieť poobede na mojom / srdcovom/ revíry v Kamenáči. Vedel som, že voda bude na maxime, ale takýto prietok ma poriadne prekvapil. Čo si pamätám takáto voda ešte nebola. Z Orešian vypúšťajú 4 000 litrov za sekundu. Držia hladinu tesne pod prepadovou hranou a v celku sa im darí!  Odpúšťa aj Suchá! Na maxime sú všetky priehrady. Teda okrem Cífera: Ten je na mormále.  Zajtra by už nemalo spadnúť toľko zrážok a tak snáď ostanú všetky naše ryby tam, kde majú byť. T.j. v priehradách.

max_parna_01max_parna_02max_parna_03max_parna_04Voda v Parnej išla ako kakavko. Trnavským ľadovým medveďom to nevadilo a poctivo sa menili a každú pol hodinu prišla do studenej vody omočiť svoje telá iná skupinka. Tentokrát však neplávali proti prúdu a tak som sa rozhodol omočiť aj ja. Samozrejme myslím deličku. Zakŕmil som cca 5 metrov od brehu niekoľkými tenisákmi krmiva. Tentokrát to bola zmes krmív, ktoré som zmiešal po upratovaní pivnice. Zarobil som cca 30 litrov neopakovateľnej pivničnej zmesi a bol som zvedavý, či táto pivničná zmes nejaké rybky priláka!

max_parna_05Na druhý preplav som mal hneď záber a na tretí pekného pleskáča.

max_parna_06Potom pár karasov a znovu pleskáčov. O kapríka som nezavadil,  ale v celku som bol spokojný, že ryba aj pri takomto extrémnom prietoku a zakalenej vode tých pár kostných červov bola schopná na dne zaregistrovať a zabrať!

max_parna_07Zopár som dal do sieťky, aby som mohol spraviť skoro už potme  ilustračnú fotografiu na záver v celku úspešného lovu v takomto extrémnom prietoku vody v Parnej!

Skrátka hlad je hlad a príroda sa s extrémami vysporiada! Horšie je to s nami a nasadenými rúškami. Dúfam, že sa čoskoro s touto situáciou všetci vysporiadame a ako klesne hladina vody v Parnej, tak klesne aj množstvo pacientov v nemocniciach a všetko sa utrasie do normálnych hladín!!!

Ardan