Dnes bolo vysadených 30 krásavcov na čele s nádherným zlatým Artušom – ako som ho pomenoval ja do vôd našej miestnej vody VN Suchá nad Parnou! Priemerná váha 8,3 kg!

kaprista_01kaprista_02Artuš I. Krásavec ako s kráľovského rodu. Svoje pomenovanie si plne zaslúži. nemal síce takú váhu ako jeho družina, ale vyzerá že má  urodzený pôvod.

kaprista_03Dúfam, že sa im bude dariť a naši rybári si budú môcť urobiť nádhernú pamätnú fotografiu nielen so samotným  Artušom I. ale prípadne aj s členmi jeho družiny.  Nech sa dožijú pekného veku, raritných veľkostí a svojou prítomnosťou v revíry podporia snahy našich rybárov k pekným vychádzkam a strávením  času na čakanie na takýto rekordný a zaujímavý úlovok. Aspoň budú mať rybári dôvod na svoje rybárske výpravy pre svoje polovičky. Veď budú chodiť  na stretnutia s kráľovskou družinou, nielen strácať čas …ako partnerky vravia čumením na nehybné svingre!

Teraz pred koncom roka 2020 sú naše priehrady ako sa vraví nadupané  nádhernými rybami. Podarilo sa nakúpiť dostatok ozaj pekných násad ! Naše revíry sú pripravené na novú sezónu, do ktorej prajeme všetkým našim rybárom pekné úlovky a množstvo rybárskych zážitkov. Deň strávený na rybách sa do dĺžky života nezaratúva a tak si ho rybárčením predlžujte čo najviac!

To vám praje do novej sezóny 2021 Ardan – rybársky hospodár  s celým výborom MsO SRZ Trnava!

***

Zopár poznámok k zarybneniu veľkou rybou: Dodávateľ nám dal toľko kusov, koľko mohol, aby to neovplyvnilo jeho kvalitné chovné kusy😊cena za takúto rybu je niekde úplne inde, ako za bežnú násadu😀dodať napr. po 5-6 kusov na každú priehradu nemá asi prakticky skoro žiadny význam, v osádke by sa to neprejavilo😃v budúcom roku dáme do ďalšej priehrady a priehrady budeme rotovať🧐zarybnenie sa bude odvíjať aj od toho, či nám Povodie ohlási vypustenie ďalšej niektorej našej VN pre údržbu v najbližších rokoch🥰tieto ryby sú určené hlavne pre milovníkov rýb, ktorí si chcú rybačku užiť s vedomím, že vo vode sú pekné kusy a ich šanca na takýto úlovok je už podstatne vyššia🤩Takéto nádherné ryby sme nedali pre pytliakov – preto prosím rybárov o väčšiu všímavosť chovaní niektorých “tiež rybárov!! a ich nepoctivé úmysly majú vždy možnosť nahlásiť okamžite RS – takže lovu zdar!!!