Zdravím všetkých rybárov. Január je vždy pre mňa obdobie na sumarizáciu úlovkov našich členov. Ako hospodár neľutujem to množstvo strávených hodín pri počítači a zadávaní každej návštevy i ulovenej ryby do programu sumarizácie úlovkov. Minulý rok bol mimoriadny a bol som aj zvedavý ako korona ovplyvnila našich rybárov!!!

zaznam_ul_08Tohto rybára to úplne vymazalo z brehov našich vôd. Prajem mu do novej sezóny veľa zdravia a pekných úlovkov!

zaznam_ul_21Tento si návštevy užíval a určite si prišiel na svoje, aj keď si žiadnu rybu neprivlastnil. Urobil pre svoje telesné a psychické zdravie veľa.

zaznam_ul_01Láska k určitému revíru robí svoje – množstvo hosťovacích jednodňových povoleniek ma až zarazilo.

zaznam_ul_10A teraz už perly …

Neustále ma prekvapuje tvorivosť  – OČICU a BELYČKY  stačí nahradiť slovom bez Y –  ostatné / 10 ks / 0,20  / bez udania dĺžok.

zaznam_ul_03

Tento rybár stvárnil zápis do umeleckej podoby – až s toho prechádza zrak. Neviem si predstaviť dôvod jeho činnosti!

zaznam_ul_05Jednoduché počty – pre niekoho veľmi ťažká úloha! / nadpísal som nový súčet/

zaznam_ul_02Niekoľkým sa podaril takýto sumár – na jednu návštevu ulovil 20 kaprov.  Hlavne …že je tam na predchádzajúcej strane vzor  – ako má správne vyzerať zápis / počty vychádzok som dopísal červene

zaznam_ul_06Na tomto som sa pobavil. Každý mesiac skúšal či idú! Ale najlepšie sa mu lovilo po jesennom zarybnení a využil to!

zaznam_ul_07Podobne bol na tom aj tento „super lovec“ má veľmi veľkú rodinu – všetkých zásobil s kapríkmi k vianočnému stolu, a keďže došiel  na to, ako im prísť na kobylku, tak doplnil mrazák k novému roku. Čo keď kvôli korone nebude dosť potravín! Istota je istota. A tu sa bavíme o tom, koľko rýb je doporučené, optimálne alebo etické si privlastniť ihneď po zarybnení!

zaznam_ul_11Týmto lovcom sa ako prvého v úlovku podaril kapor nad 5 kg ! Nie aby boli vďačný svätému Petrovi za krásnu rybu, zbalili sa a išli sa pochváliť domov manželke. No chcú aj ďalšieho – keď idú – to je také Slovenské. Neuvedomujú si, že ulovením prvej ryby nad 5 kg ich denný lov končí a nie je možné loviť ani spôsobom chyť a pusť. Ide tu o priestupok a je  ho možné riešiť !!!

zaznam_ul_09zaznam_ul_15Mimoriadne zaujímavý zápis – neviem či pozerám na úlovok kaprov alebo karasov. Napísať celé slovo kapor je asi obrovský neriešiteľný problém Takých váhovo slabých kaprov brať, to už musí byť poriadny hlad v rodine. Ale ak sa jedná o rekordných karasov – chcel vy som vedieť techniku lovu a použité návnady a nástrahy. Tieto info by som využil na pretekoch ako super informáciu a plusový bonus oproti ostatným pretekárom Ale pochybujem či sa o toto bude chcieť s niekým podeliť!

zaznam_ul_22Po ukončení sumarizácie zverejním aj mimoriadne úlovky našich členov. Takýto zápis vžda poteší! Dôkaz o tom, že v Dubovskej priehrade sú už  pekné kúsky!

zaznam_ul_13Už som skoro v polovici – takže do finále určite nájdem ešte niekoľko super zápisov. Rybárskej tvorivosti a fantázii – či skôr maximálnom odpore urobiť z princípu niečo poriadne sa medze nekladú.

Peter Ardan – rybársky hospodár MsO SRZ Trnava