PRÁCA S MLÁDEŽOU – rok 2015 – Archív článkov z účasti detí na pretekoch

——————————————————————————————————————-

PRÁCA S MLÁDEŽOU – pre rok 2015

Klub športového rybolovu pri MsO SRZ TRNAVA

Tento klub je určený pre chlapcov i dievčatá vo veku od 6 rokov. Jeho hlavným cieľom je vychovávať novú generáciu športových rybárov a ochrancov prírody.

Radi privítame v roku 2015 medzi sebou nové tváre - mladých rybárov a rybárky, stačí len trošku chcieť a zapojiť sa do činnosti!

Podľa množstva získaných finančných prostriedkov v roku 2015 by sme radi vybudovali Detskú rybársku základňu, ktorá by sa nachádzala buď na VN SUCHÁ, alebo na Bolerázi, kde by sa deti v učité dni v týždni stretávali pod vedením pánov Petra ARDANA, Petra RÍMEŠA , Tomáša DOBROVODSKÉHO a Miloša PROCHÁZKU venovali sa lovu na plávanú, feder, prívlač, mucha alebo aj nejakej disciplíne z rybolovnej techniky. Naši pretekári z jednotlivých disciplín im radi odovzdajú svoje dlhoročné nadobudnuté praktické zručnosti a garantom by bola naša MsO SRZ Trnava.

Činnosť nášho klubu je rozdelená na dve hlavné oblasti – teoretickú a praktickú. Náplňou teoretickej prípravy je nielen výklad rybárskych predpisov, pozeranie filmov s rybárskou tematikou, spoznávanie jednotlivých druhov rýb, ich spôsobu života, ale aj popis rybolovných techník a besedy so známymi tvárami športového rybolovu.

V praktickej príprave sa budeme snažiť čo najviac času stráviť samotným lovom. Pri ňom si deti najlepšie osvoja rôzne techniky športového rybolovu. Na začiatku budú mať k dispozícii klubové pretekárske náradie. Deti veľmi rady súťažia. Aj preto pre ne chceme organizovať rôzne vedomostné kvízy, či pokračovať v tradícii detských pretekov v love rýb udicou, ktoré v našej MsO SRZ už roky úspešne prebiehajú na VN Suchá a v Cíferi. Ďalej chceme nadviazať spoluprácu so susednými krúžkami mladých rybárov v Hlohovci, v Drahovciach či v Jaslovských Bohuniciach. Zúčastňovať sa s mladými rybármi na pretekoch poriadaných okolitými organizáciami a niekoľko počas roka zorganizujeme mi sami. Určite mladým dá veľa aj možnosť lovu s prvoligovými pretekármi v love rýb udicou, ktorých sa budú môcť zúčastniť. Vidieť a skúsiť si niektoré techniky dá určite viac, ako len o nich rozprávať. Aktívne sa zapojte –  uvidíte či vás lov rýb na plávanú osloví. Radi sa budeme venovať každému záujemcovi!

Ak sa pozrieme na činnosť rybárskych krúžkov na Slovensku, tak rýchlo zistíme, že z veľkého množstva počiatočných záujemcov ostáva rybárskemu koníčku verných len zlomok nadšencov. Samozrejme, že to má viacero dôvodov. Nie každé dieťa získa ,,srdcový” vzťah k tomuto kumštu, ale hlavne nie každé dieťa dostane podporu svojich najbližších.

Viem, v dnešnej uponáhľanej dobe je pre niekoho dosť ťažké venovať svoje voľné chvíle, a povedzme si na rovinu aj nemalé finančné prostriedky, niekomu inému. Ale komu by mali patriť naša pozornosť, ak nie deťom? A hlavne práve vtedy, keď to najviac potrebujú!

Preto Vás – rodičov prosím DAJTE SVOJIM DEŤOM ŠANCU!

Pevne verím, že v spolupráci s Vami – rodičmi vychováme novú generáciu Petrovho cechu, za ktorú sa určite nebudeme musieť hanbiť. Ak sa nám to podarí, nemusíme sa o rybárstvo, a to nie len športové, v našej MsO SRZ báť ani v budúcnosti a stále bude viac tých, ktorí si budú vážiť aj tú najmenšiu rybičku a chápať rybačku ako šport.

Do našich radov môžete vstúpiť kedykoľvek, stačí sa skontaktovať s hociktorým z hore uvedených pánov, ktorí Vám podajú viac informácií.

Kontakty získate v každom rybárskom obchode, v dome rybárov alebo nás kontaktujte cez internetovú stránku našej MsO SRZ Trnava.

Všetkým vopred ďakujem!

Petrov zdar!

Peter Rímeš