Družstvu LRU plávaná sa v roku 2015 podarilo znovu prebojovať do 1. Ligy. Preto v roku 2016 si dali jej členovia za prvoradú úlohu zotrvať v tejto najvyššej súťaži. Venovali príprave na jarné preteky veľa času  i prostriedkov. Jarné dvojkolo v Považskej Bystrici sa im vydarilo. Skončili na 4. Mieste s minimálnymi stratami na 2 a 3. Priečku. Jesenné dvojkolo zabsolvovali v Humennom. Už v stredu ráno vyrazili na Humenné – aby mali dostatok času na oboznámenie sa zo zradnou vodou na východe. Počas tréningov sa nám ešte darilo. No pretek dopadol pre niektoré družstvá veľmi kruto. Ryby vôbec nespolupracovali a lovilo sa buď na veľkú vzdialenosť, alebo deičkou na najemnejšie zostavy, aké sa dali ešte technicky zvládnuť. Ale nakoniec dopadlo všetko dobre. A aj keď klesli na celkové 8. Miesto, je to možné považovať za splnenie cieľa – udržanie sa po postupe v 1.lige. Medzi týmito najdôležitejšími pretekmi sa zúčastnili viacerých podujatí, ako Levický pohár, Laugarício Trenčín, kde veľmi dobre reprezentovali našu organizáciu. Na záver roka  prekvapili nielen seba, ale aj ostatné družstvá na Balážikovom memoriály v Piešťanoch. Mali sme dve prihlásené družstvá –a družstvo v zložení Aleš Ardan, Peter Mišo a Gabriel Vajsábel prekvapili a len rozdielom váhy 45 gramov podľahli už tradičnému víťazovi týchto už medzinárodných pretekov družstvu Považská Bystrica. Za tento kolektívny výkon si zaslúžia veľkú pochvalu.

Mladý 14. ročný Gabriel Vajsábel, ako jediný zo zástupcov trnavskej mládeži zabsolvoval celoslovenskú Ligu –učiek U14 a viedol si veľmi dobre. Ligu ukončil na 2. Mieste. Na Majstrovstvách Slovenska v Turčianskych Tepliciach skončil na peknom 3. Mieste.

Družstvo v spolupráci s našou MsO zorganizovalo na polularizáciu športového rybolovu pretek Suchovský pleskáč a na záver roka už tradičný Deň ostrieža. S priebehom týchto podujatí sa môžete oboznámiť na našich Trnavských webových stránkach!

Pre rok 2017 našu trnavskú organizáciu v I. lige LRU CIPS reprezentovať družstvo Trnava – Mivardi v zložení:

rimes_peter

Peter Rímeš – zároveň vedúci družstva

Peter_Pilat_clenIng. Peter Pilát

Martin_Lipka_clenMartin Lipka

ado

Andrej Rímeš

Ardan_clenPeter Ardan

Laco_Vrabel_clenLaco Vrábel

Miso_clenPeter Mišo

Vajsabel_clenGabriel Vajsábel

clenovia_spolu