Dlho očakávaný deň pre našich rybárov 15.5.2011 – je tu a kapry sa musia mať na pozore! Ale pozor dávajú aj hospodári na jednotlivých nádržiach. Prinášame postrehy o tom, čo sa dialo na našich vodách v prvý deň sezóny.

Aj keď počasie až tak veľmi nevyšlo, rybári to nevydržali a na jednotlivých nádržiach bolo ráno živo, ako by sa konali preteky.

sucha_15tehoRybárska vášeň je veľká sila a tak nezabránilo ani zlé počasie obsadiť  väčšinu brehov našich priehrad nedočkavcami. Poniektorí  tu bivakovali už od večera – ako na sobáši anglického princa Viliama s Kate, nie aby mali perfektný výhľad na mimoriadnu udalosť, ale aby im to ich obľúbené miestečko nevyfúkol niekto iný a mohli si odniesť prvých dvoch toľko očakávaných a vytúžených kapríkov!.

Pri_hradzi_1

Priezkum_1 Miloša Procházku na VN Suchá  som poobede prekvapil, ako pri kávičke obtelefonovával ostatných hospodárov na jednotlivých nádržiach a cez okno strážneho domčeka sledoval rybárov, ktorí si svoju vášeň lovca  za 2-3 hodinky ukojili a vracali sa k autám obťažkaní premočenými  puzdrami, ale vysmiaty s dvoma vytúženými kaprošmi! Ako povedal Miloš – niektorí vtom daždi  odchytali pomerne rýchlo a menilo sa to na parkovisku ako na bežiacom páse, hlavne doobeda – potom to ustalo a navečer, keď sa podstatne vylepšilo počasie bolo na priehrade už len zopár rybárov. Odhadol,  že sa odnieslo tak 25-30 kaprov okolo 50 centimetrových. Takže zatiaľ žiadna extra tragédia!  Uvidí sa v najbližších dňoch, keď sa ustáli a polepší počasie a či sa rozožerú tí väčší macani!

Pagac_01

Poskytujeme Vám tieto informácie, aby ste si utvorili predstavu „koľko rýb sa odnesie z vody hneď počas prvých dní lovu kapra !“

Ďalšie informácie v telegrafickom podaní:

*Z  Cífera potvrdil pán Gros – odnieslo sa cca 10 ks kaprov 50-tnikov + 7 kusov sa odnieslo pri organizovaní detských pretekov. Zaujímavé bolo, že niektoré deti – vrátane 1. Ceny pustili svoje víťazné úlovky na slobodu.

*Z  VN Boleráz, kde bolo si najviac rybárov, a vytvorených prechodno trvalých prístreškov na sezónu – odchytalo asi 50 rybárov,  nakoľko išli viacej kapríci okolo 40 cm.

*VN Orešany:  lovilo cca 100 rybárov a 70% určite odchytalo  - priemerná veľkosť  kapor okolo 50cm. Boli miesta, kde sa rybári po vybraní kaprov z vody menili ako v Tesku pri pokladni. Sem tam sa ulovil aj amur,  ale nie mierový.

Buková: nemáme informácie – odhad – asi toľko čo Boleráz  (50ks)

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Zhrnuté :  Podľa triezvych odhadov spolu:  200 ks kapra za deň

*      *     *     *     *     *     *    *    *    *    *    *   *    *

D. Dubové:  niekoľko partií  mladých rybárov,  ktorým sa pomerne darilo – kapríci od 65 do 80 cm – výhoda – stále ešte rastú! 

Zopár foto nálady na priehrade a pekných šupináčov z nášho revíru “chyť a pusť!”

Dubovejanicek_70cmnadasky_76tkajanicek_78cm

“Prajeme pekné zážitky pri zdolávaní trofejných úlovkov!!!”

_ Ardan_