Malý Dunaj v sútoku s Čiernou vodou sa stal dejiskom jarného dvoj kola 1.ligy LRU plávaná. Nová trať, ktorá ako sme dúfali bude z hľadiska množstva ulovených rýb podstatne lepšia, ako ďaleký východ v minulom roku.

Domáci sa dušovali že rýb je habakuk len ich treba presvedčiť, aby našli práve toho vášho červíka!

treningCelé trnavské družstvo Mivardi sa snažilo nenechať nič na náhodu a tak aj pri nepriaznivom extra veternom počasí v nedeľu pred samotným pretekom sme boli vyskúšať túto novú trať. Vcelku pôsobila veľmi príjemne – hlavne pekne upravený vykosený a dostatočne veľký priestor pre každého pretekára.  V hĺbke vody do 4 m Skúšali sme viacero druhov kŕmenia a snažili sa ho nejako vyšperkovať  k dokonalosti. Obetovali sme ešte jeden deň dovolenky navyše a výjazd sme zopakovali ešte vo štvrtok a s rovnakým výsledkom. V celku slušný úlovok piestov, plotíc + zopár bonusových rýb v podobe pekných kapríkov od 30 do 40 cm. Nejaké liene, jalce, beličky … Do kompletnej zostavy nám chýbal Aďo, ktorý práve robil maturity . Nás zhadzoval počas tréningu prudký nárazový vietor – kým Aďa pritláčal pred maturitnou komisiou pocit zodpovednosti.  Plne sme sním súcitili!

Nechceli sme to veľmi preháňať v dĺžke tréningu. Vietor bol ozaj krutý – aby sme nedostali svalovicu a k preteku boli fit.

Piatok bol povinný tréning – rovnomerné zakŕmenie celej trate min. 10 litrami krmiva na pretekára. Ryba už nešla tak ako na začiatku týždňa  – ešte viacej sa ochladilo a povyťahovali sme veru aj teplé bundy. Najsvetlejší bod dňa – dedko Rímeš vyhrabal hneď rána flašku fernetu a slávnostne sme pripili na jeho prvé vnúča!

Konečne sobota. pripravaVilko hlásil stále nepríjemné silno veterné počasie s prepŕchaním a chladno. Takže ráno po príjazde na trať sa každý zapojil a zvŕtal pri príprave krmiva – aspoň nebolo chladno. dobra_naladaPeťo Pilát bez hanby nasadil zimnú čiapku až na uši – doberali sme si“ že kde má lyže alebo snovboord?“ Ale neskôr by bol možno aj zarobil pri zapožičaní na pol hodinové intervaly – potrebné na zohriatie uší!  Slepo sme mu nakoniec závideli. Bufet akosi meškal a nebolo čo si dať na zahriatie. Zprášili sme Martinovi syrové koláčiky, ktoré mu s láskou pripravila ako celodennú stravu jeho manželka. Zožala všeobecnú pochvalu za kvalitu!

Po prezentácii družstva a vylosovaní  štandov bol slávnostný nástup s tradičnými ceremóniami. Zima ako v ruskom filme – všetci strčené ruky až po lakeť vo vačkoch. rozhodciHlavný rozhodca Miloš Procházka pripomenul nejaké detaily, ktoré si všimol počas piatkového tréningu.nastup Nie všetky družstvá  brali povinný tréning  zodpovedne. Ten kto nebude mať všetko pripravené ku kontrole krmiva načas a predpísaným spôsobom dostane bez milosti žltú kartu.  Po rozchode sme ešte stihli bufet a nejakú kávičku. Ja som si ešte u Laciku zabezpečil donášku  občerstvenia na trať a išlo sa na vec.

tratLósy sme nejaké extra nemali – žiadny totálny forhond – najbližšie kraju som bol ja na A4.

kolo1_jaPo úvodnom signály a kŕmení sa rozfúkalo a studený nárazový vietor robil svoje. Sem tam ma skoro zhodilo zo sedadla. Našťastie mi rybka nastúpila ihneď a tak som permanentne odchytával piestikov a mal som aj dvoch kapríkov ako bonusy.

piestiky

Martin – idú mi len takéto. Žiadne bonusovky nemám!

pripraveny_ADO

 Pripravený Andrej

pilat_1kolo

 Peťovi Pilátovi sa v prvom kole darilo!

Sektorového rozhodcu  v A-čku robil náš Peter Mišo, ktorý mi zvestoval, že na A1 išiel veľmi dobre Emil Raschman a suverénne uhral jednotku + najťažšia váha kola – 14 300 g. Proste na každé položenie deličky mal rybu. A tak by to malo na pretekoch v tejto najvyššej súťaži byť – ak je v úseku dostatok rýb a ak sa „darí“. Tiež nado mnou Kevický z Považskej (A6) išiel dobre a obehol ma o kilo. Takže celkovo som uhral trojku. Pilátovi na D-éčku sa tiež darilo a uhral 4. Slabšie  miesta na rybu dostali Martin (um.8) a Andrej (um.9).

Čierneho Petra si tento krát vybrali družstvá F-RYPO Galanta a Hlohovec Lorpio a skončili suverénne na posledných priečkach.

Ako to išlo na druhý deň v nedeľu.

Počasie sa vôbec neumúdrilo – jediné plus,  že nemalo pršať. Silný nárazový vietor dal zabrať a odniesli si to aj nejaké prúty. Taktika jasná – odchytiť čo najviac drobnej ryby a udržať si 5. Miesto z prvého kola. Ja som sa presťahoval na opačný koniec trate (D11) kde som mal na hornom forhonde majstra Krupičku a podo mnou Petra Kuruca z Timár teamu Šurany, ktorému sa tiež mimoriadne darilo. Skrátil som deličku o jeden diel, pretože udržať plnú trinástku sa niekedy vo vetre vôbec nedalo. Aj na nahodenie bolo potrebné počkať na vhodný okamih. Tento krát sa za mnou motal hlavný rozhodca Miloš Procházka a od neho som sa dozvedel: že rybka na trati ide veľmi sporadicky – ale vraj sú pretekári, ktorým to ide aj tak. Moc múdry som z toho nebol.

albinPrvé dve hodinky som mal rybu a potom akoby uťalo. Hodinu bez záberu. Skúsil som nastrihať červov a znovu viacej nakelímkovať. Po chvíli som mal záber a zapol väčšiu rybu. Pekne pracovala až nakoniec sa predsa vzdala. Sprvu som si myslel že to bude pekný kaprík – ale nakoniec to bol asi pol metrový sumec albín. Dosť netypická pretekárska ryba. Ale potešil – a potom sa znovu trochu pohli pleskáčiky. Ledva som dočkal konca. Chrbát a ruky ma už poriadne boleli a mal som už aj otlačené dlane a prsty vykrivené od 4 dňového držania deličky.

Raz je ale všetkému koniec. Peťo Rímeš prišiel aj s vážiacou komisou a so správami o našom družstve, ktorému sa celkovo nedarilo. Niečo sme nakúpili, ale nebolo to nakoniec také strašné. Peťo Pilát v polovici preteku zlomil deličku na trojo a odplával mu celý topset. Škody ako po hurikáne na Haity. Dosť ho to rozhodilo, ale statočne to dochytal na náhradnej deličke.(um.11). Martin – aj keď bojoval a tlačil anténku plaváka pod vodu očami, na lepšie ako 7 nevidalo mal množstvo drobných nesekateľných záberov, alebo sekal do prázdna. (Pred ním tam lovil Kňazovický a ukopal. 11.) Aďo vyhrábol miesto, kde sa ani predtým nič moc nechytalo ( Ottinger – 920 g) a aj napriek jeho všetkej snahe na lepšie umiestnenie na viac ako 7. sa nedalo. Ja som nakoniec pridal druhú trojku.

Po zvážení a pobalení vecí sme sa zišli ako vždy pri vyvesených výsledkoch.  Celkové poradie Trnava – Mivardi na 9. mieste a zisk 52 bodov so stratou 10 bodov na 4 priečku a 14,5 na 3 priečku. Pomerne vyrovnané poradie.frastacani

Príprava družstva Hlohovec Lorpio

spion

Martin sleduje prípravu krmiva družtva Šaľa – to ešte netušil, že sleduje víťazov druhého preteku.

Znovu nakúpili body tie isté družstvá ako v prvom kole. Získali tak nechcený obrovský náskok na vypadnutie z prvej ligy – Hlohovec Lorpio neuveriteľných 92 bodov ( z 96 možných)F-Rypo 84,5 bodu. Uvidíme ako naloží  Hlohovec s touto situáciou. Nedá sa však povedať,  že nič nevedia (minulý rok skončili tretí…) jesenné kolo bude na ich vode v Maduniciach. Takže všetko majú chlapci ešte v rukách a môžu už od teraz trénovať a poriadne na jeseň prekvapiť!!!

*Prekvapenie kola - Považská Bystrica  – 22 bodov!!!

**Duhé prekvapenie kola – družstvo Šaľa Sensas porazilo v druhom preteku Považskú!!!

***Konečne po dlhej dobe prvoligový pretek, ktorý bol o rybách ( ulovené cca 292 kg) technike, taktike, krmive a množstve ďalších drobností, ktoré v celkovom súčte urobili toto výsledné poradie družstiev. Všetko je otvorené a jesenné kolo v Maduniciach ešte poriadne zamieša poradím.

S priebehom  preteku vás oboznámil – Ardan