Náš veľmi obľúbený pretek, na ktorom sa už po niekoľko rokov pravidelne s našimi mladými rybármi zúčastňujeme.
Malá trnavská výprava v zložení Gabriel Vajsábel – ktorého kaučovanie som si zobral na starosť ja a Richard Kotleba,  ktorého usmerňoval Peter Mišo sme od skorého rána zarezávali pri príprave návnady.

klimati_01Šulekovčani sa poriadne pripravili na nápor mladých rybárov, ktorí sa v sprievode svojich otcov a dedov prípadne celých rodín odhodlali zasúťažiť si na tejto veľmi dobre zarybnenej vode.
Minulý ročník bol na úlovky veľmi skúpi a všetci dúfali, že to bude tento rok podstatne lepšie. Počasie sa ako tak ustálilo a pofukoval len sem tam nárazový vietor. My sme si zvolili našu taktiku – lov na pevný plavák.  Nahodiť na ťažko a čumieť na policajta sa nám ozaj nechcelo, aj keď to mnohí  z pohodlnosti praktizovali.

klimati_02Po prebehnutí klasických ceremónií s prihlásením, losovaním a nanosením vecí na svoje miesto  sa mohol na signál domácich začať 4 hodinový lov.  Po niekoľkých minútach od zakŕmenia sa začali ohlasovať prvé zábery a s nimi aj prvý kapríci, karasy a sused zapol dokonca dvoch úhorov. Nakoľko sa zrátavala dĺžka ulovených rýb, ktoré mali viacej ako 20 cm – úlovok úhorov bol veľmi vhodný.

klimati_03Gabkovi sa vcelku darilo a 4 pekných kapríkov nad 50 cm dostal  na udicu a ako bonus mal 1 karasa.

klimati_04Oproti cez vodu som videl loviť Richarda, ktorému sa rozbehli rybky v opačnom poradí – pekné karasy – tak do 40 cm. Peter Mišo mu asistoval pri meraní a púšťal ryby späť do vody. V celku sa poriadne zapotil.  Celkovo ich ulovil 8 ks a potom na záver jednu bonusovku – pekného kapríka.

klimati_05Pri takto aktívnej rybačke dopoludnie rýchlo ubehlo a tak sme pobalili a išli na vyhodnotenie.

klimati_06Domáca žiry – pri záverečnom sčítavaní úlovkov a vypisovaní diplomov!
Pri strete s domácim a jeho prúpovídky: „ Trnafčani zas ste nám to tu prišli vybrať !“- som začal mať tušáka o dobrom umiestnení našich dvoch zástupcov. Ale trpezlivo pri dobrom občerstvení sme čakali na oficiálne odovzdávanie cien.

klimati_07A vcelku sa ozaj zadarilo. V kategórii chlapcov do 12 rokov skončil Gabko na peknom 3. Mieste.

klimati_08Rišo svojimi karasmi kategóriu bez pomoci zaslúžene vyhral!
Spoločné fotenie  úspešných pretekárov s organizátormi a primátorom mesta už neodmysliteľne patrí ku koloritu tohto preteku a všetci si to primerane užívali.

klimati_09Na záver sme odfotili aj mi našu víťaznú dvojicu a celú úspešnú výpravu spolu.

klimati_10Podobný pretek plánujeme urobiť pre našich trnavských a pozvaných mladých rybárov zo susedných organizácií na našej vode v Kamenáči na Parnej.

Petrov zdar a mladým rybárom duplom!

Priebeh preteku opísal – Ardan