bitmapa

Na revíroch MsO SRZ Trnava sa tento rok rozšíril hrozivý fenomén. Či už rybár jednotlivec alebo skupina rybárov si začala svojvoľne označovať ryby (kaprov a amurov) tým, že im úmyselne strihajú časť chvostovej plutvy. Jedná sa o absolútne barbarstvo a nepochopiteľnú ľudskú činnosť, ktorá nemá žiadne právo na ospravedlnenie! Nech už má táto skupinka ľudí dôvod na označovanie rýb akýkoľvek, tak je to vrchol ľudskej bezočivosti, hlúposti a totálneho nepochopenia princípov rybárstva a ochrany prírody.

MsO SRZ Trnava v plnej miere dbá na maximálnu ochranu svojich revírov a samozrejme aj všetkých rýb žijúcich v týchto revíroch a preto v rámci ochrany našich krásnych rýb vyhlasujeme ŠTEDRÚ FINANČNÚ ODMENU za informácie a dôkazy smerujúce k odhaleniu človeka či skupiny ľudí, ktorí úmyselným spôsobom poškodzujú a týrajú naše ryby! Všetky podnety, dôkazy a indície zasielajte na náš kontaktný email: srztrnava@srztrnava.sk.

Zároveň posielame jasný odkaz týmto šialeným barbarom aby okamžite s touto aktivitou skončili!!!

Čo spôsobujete svojou totálnou bezohľadnosťou?
- jednoznačne sa jedná o týranie rýb, spôsobujete im bolesť, stres a hlboké rany,
- rany môžu časom zaplesnivieť, môžu sa infikovať a rozširovať aj na ďalšie časti tela,
- odstraňujete časti tela, ktoré môžu rybám spôsobiť pohybové problémy a problémy pri koordinácii (predstavte si, že by niekto vám odstrihol prsty na nohe!),
- rybám môžete spôsobiť až smrť!

Čo čaká páchateľov strihania plutiev?
Otázka neznie, či páchateľov odhalíme, ale kedy ich odhalíme! Hospodári, členovia rybárskej stráže, ale aj bežní rybári, ktorým veľmi záleží na ochrane rýb a prírody spoja svoje sily a nakoniec páchateľov odhalia. A následne:
- MsO SRZ Trnava podá trestné oznámenie na políciu za úmyselné týranie zvierat a poškodzovanie a znehodnocovanie majetku organizácie!
- MsO SRZ Trnava podá podnet na začatie disciplinárneho konania s s jasným návrhom na doživotné vylúčenie zo SRZ!

výbor MsO SRZ Trnava

IMG_8330

IMG_8345