www.srztrnava.sk

Stránky SRZ MsO Trnava

Prezeranie článkov v Recepty

Od Slovenského vodohospodárskeho podniku o.z. Šaľa sme dostali oznam o termíne funkčnej skúšky klapkovej hate revíry 2-2050-1 Parná podľa platného manipulačného poriadku.

Klapka_02 čítajte ďalej…

Postup prípravy rybacej polievky čítajte ďalej…

Dnes vám chcem predstaviť jeden z mojich veľmi osvedčených úprav na smaženú rybu. Tento krát šťuky. Hovorí sa, že štuka nie je veľmi vhodná na smaženie, lebo jej mäso je pomerne suché. Ale táto úprava túto jej necnosť odstráni a zároveň zvýši aj jej chuťové vlastnosti.

čítajte ďalej…

Jednoduchý recept na úpravu netradičnej a nežiadúcej ryby našich vôd – Sumčeka amerického

Recept veľmi jednoduchý. Naloviť si nejaké množstvo sumčeka – za odlovenie a kulinársku úpravu tejto ryby vám budú vďační najmä rybársky hospodári na vodách ktorej koľvek rybárskej organizácie. Je to naozaj pahltná ryba, ktorá zožerie naozaj všetko – kostné červy, hnojákov, cesto s príchuťou rybacej múčky, pstružie pelety atď… nehovoriac o ikrách a rybom potere. Organizácia, ktorá ho má vo svojej vode – nie je jeho prítomnosťou vôbec nadšená, dôkáže sa neuveriteľne rýchlo premnožiť a zaneplešiť hocijaký kvalitný revír. Ulovil som ich aj na Trnávke pod priehradou Boleráz, na Parnej v stavidle na Kamennom mlyne. Veľmi premnožený je v okolí Drahoviec a Maduníc. Pán Heler z Drahovskej organizácie poriada na lov tejto ryby aj špeciálne Celoslovenské detské preteky v love sumčeka. čítajte ďalej…

Ako som si všímal našich rybárov lovu plevelných rýb sa venuje ozaj málokto a to je ozaj na škodu. Veď kvalitou mäsa sa kaprovi vyrovnajú a v mnochých prípadoch ho aj predčia. Lov bielych rýb na bič s jemnou zostavou na jedného, alebo dvoch kosťákov je príjemná zábava a vyžaduje aktívnejší prístup k rybačke. Koniec marca a apríl je obdobie hájenia väčšiny ušľachtilých rýb na uzavretých vodách. V trnavskej MsO je málo tečúcich vôd, máme len potoky Trnávka, Parná, Gigra, Dudváh, kde sa bude dať v tomto období uloviľ plevelné druhovo nechránené ryby. Plotica je vďačným objektom našej rybárskej vychádzky. čítajte ďalej…

Marinády na ryby

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že na marinády pre morské i sladkovodné ryby je vhodné používať olivový olej a čerstvé bylinky, ktoré dodajú jedlu nezameniteľnú chuť a vôňu.

Ryby pred tepelnou úpravou naporcujeme, ak je potrebné nafiletujeme, nasolíme, vložíme do nádoby a zalejeme marinádou – premiešame a minimálne na hodinu odložíme do chladu.

čítajte ďalej…

Rybacie chrumky

Na chrumky sa dá použiť akékoľvek plevelná ryba – karas, pleskáč, piest, plotica, jalec – a samozrejme že super sú z kvalitných rýb ako sumec, šťuka, zubáč.

čítajte ďalej…

Popis přípravy kapřích ocásků

Na prípravu štyroch porcií je potrebné mať 500 – 600 g kaprích filetov s kožou, 50 g slaniny, 60 g cibule, 20 g cesnaku, soľ, sladká paprika, drvený kmín, čerstvo umleté čierne korenie, mletý zázvor, cesnak, 1 vajco, lyžica škrobovej múčky, olej na namastenie plechu alebo masť na vysmážanie.

čítajte ďalej…

Powered by WordPress Web Design by SRS Solutions © 2021 www.srztrnava.sk Design by SRS Solutions