25.1.2018 – obed. Perfektné slniečko a pohodová teplota +5°C. Ideál počasie pre tých, čo sa nechcú váľať pred televízorom na gauči a práca nehrá u nich už hlavnú úlohu! Revír 2-2050-1 Parná bol cez zimu okupovaný hlavne plavcami v oranžových čapičkách. Každý stupeň smerom do plusu im nerobí moc dobre – no rybári ožívajú ako kosťáci keď ich vyberú z chladničky!

Táto zima nebola pre mňa natoľko mrazivá, aby som odložil prúty a nechal na ne sadať prach. Využíval som každý vhodný deň, aby som aspoň niekoľko hodín strávil v prírode na vzduchu. Pred dvomi dňami, keď som navečer končil mi Kamenáč zamrzol priamo pred nosom za 20 minút. Ale dnes to bolo úplne iné kafe. Aj bez rukavíc sa dala udržať udica a bol som zvedavý, čo urobí tých pár plusových stupňov s rybami. Sadol som si na miesto kde som bol naposledy – vyvozil potichučky 5 guličiek krmiva a ani som nemenil hĺbku, ktorú som mal naposledy nadstavenú.Zzačal som s nastraženými kosťákmi, ale na prvého kapríka som čakal 10 minút.

dobojovane_01uSpomenul som si na plátok sendviča, ktorý som si zobral z domu – vykrajováčikom som vyrobil plátečky a nastražil.

sendvic_01uA vydržal som na tento jeden plátok úspešne loviť 3 hodiny a podalrlo sa mi uloviť cca 25 pekných kapríkov od 20 do 48 cm.

kaprik_zima01ukaprik_zima04ukaprik_zima03ukaprik_zima02uMedzi krásne sfarbenými kaprami sa sem tam priplietol aj pekný karas.

karas01_ukaras02uAko postupne padala teplota aj ryby začali slabšie brať. Pobalil som a rozlúčil sa s rybami. Zajtra má byť +10 stupňov a prídem ich pozrieť zas. Uvidím čo sa podarí.

kapor_v_ciapke01uPozdravil som sa s drkotajúcim ľadovým medveďom – povedal som mu – keby som ja nešťastnou náhodou mal padnúť do takejto vody, tak sa ešte pri padaní naučím lietať a vyberiem to ako stíhačka, keď sa jej nepodarí na prvý krát pristáť na lietadlovej lodi.

Takže ide pekný víkend – oprášte udice a hor sa zahájiť rybársku sezónu.! Prajem všetkým úspešný lov!

-Ardan-