druzstvo_Mivardi_TrnavaZloženie družstva MIVARDI pôsobiace v 1. Lige LRU plávaná v roku 2019 – zľava:

Martin Lipka, Gabriel Vajsábel, Ladislav Vrábel, Peter Mišo, Peter Ardan.

Aktivity družstva TRNAVA MIVARDI za rok 2019

Sponzor nášho družstva firma MIVARDI nás pekne vystrojila – bundy, tričká, čiapky a doplnila aj opotrebovanú rybársku výstroj o pekné dáždniky, vedrá a sieťky. Všetko sme používali nielen pri povinnom zabsolvovaní 1. Ligy, ale dôstojne sme reprezentovali aj na viacerých pohárových pretekoch po celom Slovensku

Mivardi_1liga_001Jarné dvoj kolo na VN Môťová  – 8. Miesto

Mivardi_1liga_002Mivardi_1liga_014Vodná nádrž Môťová a organizátori 1. Kola 1. Ligy v LRU plávaná. Mimoriadna voda, čo sa týka množstva ulovených rýb počas pretekov. Vyskúšané krmivo, ktoré už roky používame sa pomerne dobre osvedčilo. Bolo len treba trochu zlepšiť losovanie a premeniť tie lepšie miesta na trati.

Mivardi_1liga_009Svoj stabilný výkon odviedol Martin a hodne sa zlepšil aj Gabo.

vrabel_01Lacko Vrábel bol 2 krát v sektore, ktorý bolo treba loviť z vody!

V našom družstve máme najmladšieho i najstaršieho pretekára z celého štartovného poľa. Niekomu z členov tímu sa darilo viacej, iným menej. Nakoniec ako družstvo sme skončili na slušnom 8. Mieste. Bodové rozdiely medzi družstvami boli minimálne a jeseň v Košiciach o všetkom rozhodla.

Mivardi_1ligakos_02Mivardi_1ligakos_01Tečúca voda v Košiciach a pekne pripravená trať nás celkom oslovila. Chýry o tom,  že tam žijú len plosky pásavé sa našťastie nepotvrdili, aj keď sme boli totálne pripravení no lov tejto drobnej rybky. Pripravených sme mali každý sadu belicových prútov, množstvo systémov a zásobili sme sa aj kvalitným belicovým krmivom. Zobrali sme si jeden deň naviac na ohmatanie si trate. Veď tu sme boli v podstate prvý krát a vrátime sa sem znovu možno o pár rokov, pri rotácii vhodných pretekárskych tratí, ktorých po Slovensku nie je až tak veľa!

kosice_01kosice_02Foto z tréningu – potvrdenie že tu žijú aj iné ryby ako plosky!

Kvalita jednotlivých lovných miest bola veľmi rozdielna. V Áčku bola veľmi pomalá a hlboká voda až do 5 m. Táto smerom k déčku  klesala na 150 cm. Podľa toho sa vyskytovali aj ryby, kde nakoniec hlavnou lovenou rybkou bol nosáľ, jalec, mrena. Naše družstvo sa cez prvý pretek s celou situáciou úspešne vysporiadalo a prekvapili sme všetkých súperov pekným druhým miestom. Poskočili sme na priebežné 6. Miesto v celkovom poradí.

Posledný pretek sme sa dostali na najslabšie miesta – kde sa v predchádzajúci deň vôbec dobre nelovilo. Prejavilo sa to na celkovom umiestnení, kde sme po štyroch pretekoch skončili znovu na 8. Mieste. Tu treba podotknúť, že prvé 4 družstvá sú výkonnostne veľmi silné, medzi ktoré sa dostať vyžaduje veľa rybárskeho šťastia počas všetkých pretekoch. Naše družstvo TRNAVA MIVARDI sa snaží vždy odviesť dobrú robotu a nikdy nič nepodceňuje a nenecháva na náhodu. Samozrejmosťou je aj dôstojné športové vystupovanie a šírenie dobrého mena nášho sponzora!

***

Trnavský pohár 2019

TRN_pohar_002TRN_pohar_001TRN_pohar_003Pohľad na trať – Buková

TRN_pohar_004TRN_pohar_005Na zahájenie sezóny usporadúvame pre športových rybárov tradičný Pohárový pretek dvojičiek Trnavský pohár na VN Buková. Aj 16. Ročník sme mali plne obsadený a radi sa ho zúčastňujú pretekári z celého Slovenska. Krásny breh a množstvo úlovkov, ktoré sa dajú dosiahnuť z každého lovného miesta. Preto sú lákavú a s naplneným preteku nemáme problém! Dosiahnuté váhy hovoria za všetko. Rekord urobil tento rok Erik Báťa výkonom 50,960 kg!!! Naše dvojičky sa väčšinou umiestňujú na pódiových umiestneniach – tento rok sa darilo viacej hosťom. Nám zostalo 4. Miesto.

***

Zúčastnili sme sa aj Majstrovstiev Slovenska s medzinárodnou účasťou na Zemplínskej šírave- 7.7.2019.

Mivardi_MS_ZS_02Mivardi_MS_ZS_01Mivardi_MS_ZS_03Mivardi_MS_ZS_05Mivardi_MS_ZS_06Bol to pretek, kde sa lovilo totálne na odhody a pomerne z veľkej vzdialenosti. Tu sme skombinovali 4 členné družstvo s našimi priateľmi z Trenčína. Za nás to bol Martin Lipka a Peter Mišo a z priateľského klubu ŠKP Trenčín to boli Roman Radil a Marek Machač. Aj keď sa priateľom veľmi nedarilo uhrali spolu celkovo 10. Miesto. Nádherná voda, množstvo fajnových rýb a aj super úlovky. Perfektné počasie, vypálené okuliare na tvári, výborná atmosféra a množstvo vynikajúcich rybárov pokope. Toto všetko spolu vytvorilo mimoriadnu športovú akciu na ktorej bolo potešením zúčastniť sa!

***

Pohárové preteky s medzinárodnou účasťou – LAUGARÍCIO CUP 2019 bol pretek z trochu odlišného súdka.

Laugo_02Moja maličkosť po ukončení prípravy – ide sa na to!

Lipka01Martin s pekným úlovkom!

Voda Váhu tu v sebe skrýva množstvo nádherných mrien a nosáľov. 2 kilové pleskáče, ktoré sa lovili v minulosti sa vytratili a nahradila ich plotica lesklá a jalce. Pretek, ktorý býva najlepšie dotovaný cenami a vďaka mimoriadnej kvalitnej skupine perfektných organizátorov je  vždy plne obsadený a výborne zvládnutý.  Tu dostali zabrať naše deličky od Mivardy – séria 7000 a 1100 zvládla aj veľké mreny.

Veľmi dobre sa  darilo Družstvu Trnava MIVARDI A v zložení Lipka + Vajsábel, ktorí skončili na 7. Mieste v konkurencii absolútnej slovenskej špičky. Martin v jednotlivcoch na 10. Mieste!

***

Družstvo MIVARDI sa zúčastnilo aj množstva ďalších pohárových pretekov, kde sa svojimi výkonmi nestratilo a myslím si, že dôstojne reprezentovalo.

*Pohárové preteky LEVICKÝ POHÁR. 2 dvojčlenné družstvá 9. A 14. Miesto z 21 zúčastnených.

*Memoriál Rudolfa Lisičana a Imricha Michalovského – 6. a 7. miesto v dvojčlenných družstvách z 16 zúčastnených.

*Pohárové preteky SLATINA 2019 – memoriál Jozefa Gärtnera 9. miesto v družstvách z 22 zúčastnených.

Mivardi_1liga_011Slatina19_02***

tur_tepl-24hod Super kompozícia dáždnikov MIVARDI z pretekov – 24. hodinovka v Turčianskych Tepliciach. 4. miesto!

Družstvo si na svoju činnosť založilo Občianske združenie KLUB LRU TRNAVA, cez ktorý môžu prijímať 2% a tieto prostriedky využívať nielen na svoju aktívnu športovú činnosť,  ale podporuje aj mladých športových rybárov do 15 rokov, ktorým venuje veľa času.  Snažíme sa o výchovu rybárskej mládeže a usporadúvame pre ne samostatné preteky. Tento rok to boli Celoslovenské pohárové preteky Trnavská juniorka. Športový pretek pre mladých, propagujúcich lov chyť a pusť. S priebehom týchto pretekov sa môžete oboznámiť na srztrnava.sk v časti práca s mládežou.

ninaNaši pretekári sa venujú odovzdávaniu  získaných skúseností v športovom rybolove mladým rybárom v Detskom rybárskom krúžku v Trnave. Zúčastnili sa s nimi Ligy mládeže v kat. U15 a U20. Obetovali počas roka množstvo hodín s mladými rybármi a to sa odrazilo aj na dosiahnutých výsledkoch. V kat. do 20 rokov Gabrielovi Vajsáblovi a v kategórii do 15 rokov sa podarilo Andrejovi HegeroviNinke Hájičkovej prebojovať do repre výberu SR a budú náš klub i MsO SRZ Trnava všetci traja reprezentovať na Majstrovstvách sveta mládeže v roku 2020 v Maďarsku! Zároveň Andrej Heger sa stal Vicemajstrom Slovenska a Gabriel Vajsábel Majstrom Slovenska vo svojich kategóriách.

Gabo-Andrejnina_02

O ďalšom pôsobení nášho prvoligového družstva v roku 2020 vás budeme znovu radi informovať! Veríme že firma MIVARDI znovu podporí naše aktivity a budeme dôstojne propagovať jej farby.

Peter Ardan – vedúci družstva Trnava MIVARDI a predseda Klubu LRU Trnava

*************************************************************************************

Družstvo bude zastupovať MsO SRZ Trnava počas roka 2020 v zložení:

Ardan_clen

Peter Ardan - zároveň vedúci družstva

Martin_Lipka_clenMartin Lipka

Laco_Vrabel_clenLaco Vrábel

Miso_clenPeter Mišo

Vajsabel_clenGabriel Vajsábel